Pawilon Motyli w Emiratach Arabskich, na wyspie Noor


 Współczesne możliwości pozwalają tworzyć niezwykłą architekturę i wnętrza. Na naszym blogu staramy się pokazywać rozwiązania warte uwagi, ponieważ obrazują one pomysłowość projektantów, otwarty umysł inwestorów, ale także utwierdzają w przekonaniu, że tylko to, co oryginalne, jest warte uwagi. Ubiegły rok pokazał Nam, jak wiele osób oszukuje swoje prawdziwe ja. Wiele osób proponuje coś innym, a jest to kradzieżą cudzych pomysłów. Ogrom produktów, programów, projektów jest kopią (szczególnie) zagranicznych rozwiązań. Nam osobiście się to w głowie nie mieści. Po pierwsze dlatego, że tracimy wiarę w ludzi. Po drugie, że mamy wątpliwości, co do pomysłowości Polaków – którzy przestają być przez to interesujący. Stąd też, dzisiaj pokazujemy Pawilon Motyli w Emiratach Arabskich, który koniecznie trzeba zobaczyć na żywo. 

Pawilon Motyli Emiraty Arabskie – to warto zobaczyć

Dzisiaj, chcemy pokazać coś, co wzbudziło nasze ogromne zainteresowanie. Jest to przykład rozwiązania, które jest unikatowe. Mowa o Pawilonie Motyli w Emiratach Arabskich. To niezwykłe rozwiązanie udowadnia, że inne spojrzenie na temat ogrodów botanicznych i motylarni, może być powodem do dumy. Ponadto, tylko takie miejsca się zapamiętuje. Są niepowtarzalne. Wyróżniają się architekturą i aranżacją wnętrz. Każdy szczegół jest dokładnie przemyślany. Motylarnia pokazuje, dlaczego trzeba myśleć nieszablonowo. Powielanie już znanych rozwiązań jest po prostu nudne – bo już znane. Rozwiązanie, które pokazujemy obecnie – aż wnosi powiew współczesności, nowości i innowacji do tematów, z których pozornie wydaje się, że nic się już nie da zrobić.

Pawilon Motyli, który powstał w Emiratach Arabskich. Jest tak inny wizualnie, że początkowo daje wrażenie, jakby elewacja budynku była tylko koncepcją, wizualizacją. W Polsce, motylarnie to zwykłe namioty ustawiane w okresie letnim, gdzie prezentowane są gatunki egzotycznych odmian fruwających zwierząt. Zimą, przenoszone są do zwykłego pomieszczenia, gdzie można obcować z utrzymywanymi przy życiu motylami lub obserwować rozwijające się kokony ich potomstwa. Tutaj, przedstawiamy tematyczny budynek, który kryje w sobie niezwykłe miejsce dla motyli (gdzie naszym zdaniem zwierzaki mają 100-krotnie lepsze warunki do życia niż schroniska dla zwierząt w Polsce) i połączenie motylarni z oranżerią / palmiarnią.
 
Motylarnia w Emiratach Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie na wakacjeŹródło

Dlaczego Pawilon Motyli w Emiratach Arabskich to wzór do naśladowania i wartościowe miejsce do zwiedzania?

Gdyby na całym świecie podchodzono do życia zwierząt tak jak warunki bytowe w Pawilonie Motyli w Noor, ten świat wreszcie miałby w sobie harmonię, ład przestrzenny, wizualny, i zapewniałby szczęście zwierzętom, które może poznać z bliska człowiek. Wielu egzotycznych okazów ludzie nigdy nie mieliby możliwości poznać na żywo. Natomiast zwierzaki, które na co dzień towarzyszą człowiekowi, nie spędzałyby życia za kratkami, w oczekiwaniu, że ktoś je pokocha. 
 
Zwierzaki, które żyją zdecydowanie krócej niż ludzie, powinny być szczęśliwe tak jak każdy. Pojawiają się na świecie nie bez powodu. Też chcą zaczerpnąć z tego świata wszystko co najlepsze, emanować szczęściem i to szczęście dawać innym. Stąd też, kiedy poddane są w pełni człowiekowi, nawet nie wiedzą co to znaczy wolność, radość i dobre traktowanie. Dzieje się tak, szczególnie wtedy, kiedy spędzają całe życie w klatkach. Niestety, to człowiek stworzył te klatki, i to człowiek przez lata nie potrafi zastąpić ich czymś innym.
 
Zobaczcie, na przykładzie Pawilonu Motyli, jak powinny wyglądać miejsca dla zwierząt i wnętrza oranżerii. Czy Wy sami chcielibyście żyć w takiej przestrzeni? Wyobrażacie sobie, że palmiarnie, motylarnie, oranżerie i schroniska dla zwierząt wyglądałyby podobnie w Polsce i na całym świecie? A może w oranżerii własnego domu chcielibyście stworzyć coś równie oryginalnego? Własna oranżeria wyglądająca jak wycinek dżungli, to zdecydowanie lepsza przestrzeń do wypoczynku niż kilka roślin ustawionych w donicach. Ponieważ, nie wiele osób będzie odważnych do wykonania takiej aranżacji we własnym domu, zachęcamy do zwiedzenia Emiratów Arabskich, gdzie punktem na mapie będzie również Motylarnia.

wakacje w Emiratach ArabskichŹródło

Motylarnia - jak może wyglądaćŹródło

Emiraty Arabskie – atrakcje

My jesteśmy zachwyceni architekturą i bryłą budynku Pawilonu Motylarni. Mamy nadzieję, że po zobaczeniu tych kilku zdjęć – Wy również. Obcowanie w takiej przestrzeni, gdzie latają unikalne, kolorowe i fascynujące wizualnie motyle, potrafią zrelaksować i zainspirować. Zjednoczone Emiraty Arabskie cechują się inną kulturą, ale pomysłów związanych z ilością atrakcji do zwiedzania można tylko pozazdrościć. Zachwycająca, innowacyjna architektura, niepowtarzalne miejsca publiczne i rozwiązania dla ludzi, którzy mogą czerpać z dostatków możliwości powstałych dzięki ludzkim wizjom nie ma końca. Uważamy, że takie rozwiązania powinny być promowane na całym świecie, dla przykładu jak patrzeć na świat.
 
Do Emiratów Arabskich można polecieć z Polski m.in. z ITAKĄ. Przygotowując listę atrakcji i miejsc do zobaczenia, nie może zabraknąć na niej Pawilonu Motylarni w Noor. Przejażdżka na wielbłądach, wyjazd na pustynie, zwiedzanie architektury i usypanych sztucznych wysp, kitesurfing, windsurfing, nurkowanie, smakowanie kuchni arabskiej, czy zjazd sztucznym stokiem narciarskim w pełni upalnego kraju, powinny być uzupełnione mniej oczywistymi i znanymi lokalizacjami. Pawilon Motylarni bez wątpienia do takich miejsc należy. 
 
 
Dajcie znać w komentarzu, jak Wam się podoba taka cudowna architektura? Kto z Was chciałby mieć podobną oranżerię przy swoim domu? A może ktoś z Was planuje wakacje w Emiratach Arabskich i szuka ciekawych atrakcji do zwiedzania?
 


Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *