dom pełen zieleni, czyli elewacja z roślin

elewacja z roślin

Źródło
I nastał rok 2021. W przeciwieństwie do ubiegłego roku, kiedy na naszym blogu było zaledwie ok. 26 postów, w tym roku chcemy być z Wami codziennie.

Zaczynamy od tematu zielonych elewacji, ponieważ po roku, który odmienił na całym świecie wszystko, pora pomyśleć jak odmienić swoje domy i elewacje budynków wielorodzinnych w miastach.

Dawniej, kiedy następował rozwój cywilizacji, człowiek zafascynował się architekturą i budownictwem, zastępując naturalne, zielone tereny – architekturą i infrastrukturą komunikacyjną.
Nikt nie myślał wtedy, że rozwój cywilizacji nie będzie spowalniał, a rozwijał się nadal, i zieleń, której każdemu człowiekowi tak bardzo potrzeba, zacznie być unikatem w miastach. Niestety brak myślenia o tym jak to naprawić, zmienić i ponownie przyciągnąć zieleń do miast, powoduje, że ludzie zaczynają przenosić się na jeszcze pierwotne tereny i wsie. Nie widzą, że zaczynają niszczyć jeszcze wolną od cywilizacji naturę i przestrzeń, i dokładnie tak samo jak obszary miejskie – kiedyś zdegradują całkowicie. Wpływają na ostatnie wartościowe tereny zieleni, niszczą świadomie i nieświadomie, narzekają na brak świeżego powietrza w miastach, brak niewystarczającej zieleni, ale wygląda to tak, jakby znowu człowiek zniszczył jedną rzez, aby przejść do kolejnej, którą także zniszczą po pewnym czasie.
W związku z tym, że praca w domach będzie już codziennością (z czego niezmiernie się cieszymy, bo pracujemy tak od lat i chcemy to kontynuować), w nowym roku pokazujemy jak powinna wyglądać architektura budowana dawniej, obecnie i w przyszłości. Powinna łączyć się z naturą. Powinny przenikać się wzajemnie. To człowiek powinien się do niej dostosowywać, a nie dostosowywał naturę do zachcianek człowieka. Obecny, już nowy rok 2021, może przekona inwestorów publicznych i prywatnych oraz osoby posiadające balkony, aby zrobić z nich zielone enklawy. Miejsca do własnego wypoczynku i miejsca, które uregulują i naprawią proces cywilizacji miast, które kiedyś były budowane bezmyślnie.
Czy chcielibyście mieć dom lub mieszkać w mieszkaniach, z których wręcz wylewa się zieleń? Czy miasta rozwijające się w tym kierunku byłyby dla Was interesujące? Dajcie znać w komentarzach.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.