Golf House – dom na skarpie otwarty na krajobraz

dom na skarpie
Źródło


Golf House w Costa Esmeralda w Buenos Aires

Architektura już nie raz pokazała, że potrafi zdziałać cuda. Kiedy jedni skupiają się na narzekaniu – czego nie mogą, jakie mają utrudnienia, albo jak to świat jest przeciwko nim, drudzy dostosowują swoje pomysły do zmieniającego się życia, dostosowują je do świata, a nie świat do siebie.

Dzisiaj pokazujemy przykład właśnie tego jak można dopasować architekturę do terenu, a nie teren do architektury – co jest robione najczęściej. 

Budynek golf house powstał pomiędzy terenami działki na pole golfowe. W związku z tym, że działka to niewielka górzysta powierzchnia, która ma spadek na dwie strony, pozwoliła zagospodarować przestrzeń tak, aby nowo powstała architektura była umiejscowiona na szczycie góry a nie tylko na jednym z jej boków. Dzięki temu, można napawać się krajobrazami z jednej i drugiej strony działki.

Wielkie okna skierowane na świat, dają poczucia wolności, otwartości na naturę i dostosowania się do jej kształtu. 

Okna skierowane są na każdą stronę świata dając jasne, przestronne wnętrza. Można napawać się pięknem świata nie wychodząc z domu. Wypoczywać, bez konieczności uciekania od świata pracy czy świata wirtualnego. Być wśród natury o każdej porze roku.

Idealne, nowoczesne miejsce na kontemplację, pracę i życie. Architektura godna inspiracji.

Sami zobaczcie.

Ps. Oczami wyobraźni zobaczyliśmy dom przystrojony na święta Bożego Narodzenia, czy Wielkanoc. Dodatki sezonowe wyglądałyby w takiej przestrzeni nieziemsko 🙂

 
Kto z Was buduje dom na skarpie lub marzy o takim? Jako architekci krajobrazu kochamy takie tereny 🙂 Wybudowalibyście podobny dom na swojej działce?
 
 
Dom zaprojektowany przez: Luciano Kruk Arquitectos.
 
 
Źródło Photograph by Daniela Mac Adden

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.