SERIA ATRAKCJE [#1] WARSZAWA SOUND GARDEN HOTEL

Witamy Was w kolejnej nowej serii na blogu. Tak jak w przypadku serii „NOWE MIEJSCA”, która ukazuje przestrzenie, architekturę i miejsca publiczne jakie powstają i jakie są świeżo otwierane, tak seria 'ATRAKCJE’ będzie pokazywać nowoczesne miejsca w Polsce, które już istnieją od dłuższego czasu, ale są na tyle interesujące, że będziemy się z Wami nimi dzielić na łamach bloga. 

Tak jak w przypadku serii „NOWE MIEJSCA”, tak i w tej serii, zapraszamy do współpracy tych, którzy posiadają nieruchomości, inwestycje, hotele, pensjonaty, restauracje, kawiarnie, i wiele wiele innych miejsc, o oryginalnym, nowoczesnym wizerunku. Chętnie przyjedziemy i przygotujemy wpis, który pełniej prezentuje Wasze założenia. Miłośnicy nowoczesności, na pewno będą zadowoleni, kiedy treści dotyczące Waszej przestrzeni będą dla nich adekwatne do rzeczywistości, pomocne i merytoryczne, a nie będą jedynie opinią naszych spostrzeżeń – chociaż wiemy, że wiele osób dzięki naszym wpisom inaczej patrzy na świat i nowoczesność.

Dzisiaj, w pierwszym odcinku tej serii, zapraszamy Was na spacer po terenie Sound Garden Hotel. Po miejscu, z którego wszyscy powinni brać przykład jak powinny wyglądać przestrzenie publiczne w miastach czy w terenach wokół nowo powstających budynków. Jako architekci krajobrazu od kilku lat szykowaliśmy się z zamiarem dotarcia na miejsce, ale cały czas stało Nam coś na przeszkodzie. I mimo tego, że mieszkamy w Warszawie, dopiero w tym roku marzenie o zobaczenia miejsca na żywo – zrealizowało się. 

Kiedy ktoś pyta nas jaki mamy styl projektowania, to śmiało możemy powiedzieć – właśnie taki. Niestety niewiele przestrzeni publicznych udało Nam się zaprojektować w takim wydaniu jak jest w naszych głowach, ponieważ ogromną rolę w przygotowaniu tak imponujących przestrzeni ma inwestor. Chodząc alejkami Sound Garden Hotel czuć nie tylko świetne rozwiązania, możliwość znalezienia wspaniałych miejsc do wypoczynku, oryginalność, nowoczesne podejście do świata i architektury, ale także ogromną kreatywność inwestorów, którzy mieli taki a nie inny pomysł budowy hotelu. Oczywiście nie moglibyśmy pominąć tutaj także roli architektów, konstruktorów i architektów krajobrazu, ponieważ to oni dopięli zamysł w finalną całość, ale gdyby nie rola inwestorów, założenie by nie powstało, a architekci nie mieliby szansy opracowywać tak genialnej przestrzeni. Gratulujemy pozostawienia po sobie na ziemi imponującego założenia – zarówno inwestorom, jak i architektom oraz projektantom, którzy mieli okazję pracować a tej przestrzeni.

O terenie moglibyśmy rozmawiać godzinami – dlaczego teren tak mono nas fascynuje. 

Może dlatego, że chodząc alejkami mieliśmy wrażenie jakbyśmy chodzili po swoich projektach?

A może dlatego, że marzymy o tym, aby świat wyglądał właśnie tak – gdzie architektura przenika się z krajobrazem i nie trzeba eliminować krajobrazu kosztem budynków, ani budynków kosztem krajobrazu, ponieważ świat na którym żyjemy to właśnie harmonia między jednym a drugim? 

A może dlatego, że brakuje nam w Polsce jeszcze odważnych inwestorów, którzy realizowaliby takie założenia na terenach zarówno prywatnych jak i publicznych?

A może dlatego, że przez lata, kiedy działaliśmy na początku swojego zawodu w rodzinnym mieście, gdzie nikt nie mógł zrozumieć jak naprawdę powinny wyglądać przestrzenie publiczne, wreszcie mieliśmy i mamy okazję chodzić po takich terenach właśnie w Warszawie, w której mieszkamy już kilka lat.

To Nam pokazuje jak wielu rozwiązań jeszcze na świecie brak i jak wiele osób nadal nie rozumie jak powinny być projektowane tereny zieleni. Dzisiaj mamy nadzieję, że zdjęcia opowiedzą za Nas wizję świata jaką My próbujemy przekazać innym od lat studenckich (a jakby nie patrzeć to już 15 lat) 🙂

Jeżeli zastanawiacie się, gdzie zarezerwować nocleg w Warszawie – zachęcamy, chociaż nie byliśmy w środku. Dla tej przestrzeni warto znaleźć się tu na dłużej i zobaczyć ją chociaż raz w swoim życiu. Nie będziecie żałować 🙂

Miłego oglądania i zapraszamy do współpracy przy kolejnych publikacjach.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *