SERIA – NOWE MIEJSCA [#1] WARSZAWA / INTERESUJĄCY SKWER PRZY GRZYBOWSKIEJ

Zapraszamy Was na nową serię na blogu Pracownia Nowoczesności. Seria dotyczy nowo powstających miejsc – przestrzeni publicznych, kawiarni, restauracji, architektury, biur, skwerów, placów – wszystkich nowoczesnych i nowiusieńkich przestrzeni, wartych uwagi.

Jeżeli i Wy dysponujecie takim miejscem, np. zakładacie nową kawiarnie, hotel, czy biuro – zapraszamy do współpracy i pokazania Waszych oryginalnych i wartych uwagi przestrzeni. Chętnie Was poznamy i przybędziemy, żeby zaprezentować Wasze oryginalne i nowoczesne rozwiązania.


Seria będzie się pojawiać nieregularnie. Nie chcemy narzucać jej konkretnego dnia i godziny publikacji nowych miejsc. Jeżeli miejsc będzie więcej niż dni w roku, wpisy będą pojawia się częściej. Stąd też im częściej będą pojawiać się wpisy z tej serii tym będziemy szczęśliwsi, że jest coraz więcej interesujących miejsc do pokazania.

A teraz przechodzimy do tematu numer jeden z tej serii.

Nowoczesny skwer z użyciem mosiądzu, drewna i cudownych, naturalnych roślin, które są miododajne i tworzą enklawę dla rozwoju i życia owadów, powodują, że skwer jest jedyny w swoim rodzaju. Domki dla owadów, które ukryte są na skwerze, to cudowna możliwość obcowania z naturą, w pełnym tego słowa znaczeniu. Ponadto skwer zaprojektowany jest w obniżeniu, co wycisza przestrzeń przed hałasami z drogi i z zewnątrz, dzięki czemu jest tu na tyle cicho, że w pełni można na nim wypocząć i wyciszyć myśli. Skwer znajduje się przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie, w niedalekiej odległości od Placu Europejskiego i Warsaw Spire. Niebawem zostanie otwarta dalsza część przestrzeni, która jest powiązana ze skwerem, a tam? Architektura kryje w sobie złoto, miedź i współczesne, nowoczesne i oryginalne podejście do projektowania. My już część zdjęć mamy, ale poczekamy na pełne otwarcie, aby móc Wam dalszą część zaprezentować. 

Kiedy będziecie mieć możliwość – wybierzcie się na niego. Poczujecie się tu jak na kwiecistej łące, a to wszystko w samym centrum miasta.


Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *