Jewel Changi Airport w Singapurze – dzieło warte swojej innowacji

lotnisko w Singapurze
Źródło
Wiele osób kopiuje już istniejące założenia. Wiele osób uznaje, że na świecie powstało już wszystko. My za każdym razem udowadniamy, że tak nie jest, a nowe innowacyjne rozwiązania ukazują, że tylko się to potwierdza.
 
Dżungla w środku zabudowy?
Wodospad wydobywający się z dachu?
Kolejka, która jeździ w koronach drzew, w środku tego niezwykłego miejsca?
 
Już nie raz pokazywaliśmy z jakim rozmachem i innowacją kojarzy się Singapur. Tu nie boją się innowacji. Nie boją się inwestować w nowoczesne, niezwykłe rozwiązania, i co najlepsze – nigdy nie kopiują żadnych istniejących założeń, nigdy nie kopiują żadnych istniejących pomysłów. Są w pełni pionierami w tym co robią, co w tym mieście powstaje. Są pionierami designu, atrakcji dla ludzi, architektury, przestrzeni publicznych.
 
My kochamy Singapur właśnie za tą umiejętność odwagi realizacji założeń jakie kryje ludzki umysł, a nie realizacji „sprawdzonych”, znanych i nudnych założeń, które niczym wyjątkowym się nie wyróżniają.
 
Dzisiaj pokazujemy Jewel Changi Airport w Singapurze. Osobiście, jak go zobaczyłam, to mogę powiedzieć jedno – zamurowało mnie. Nie dlatego, że jest to tak genialne miejsce, ale dlatego, że kilka tygodni temu mi się śniło, a jeszcze wtedy nie miałam pojęcia, że coś takiego na świecie istnieje. 
Stąd też dzisiejszy post, abyście zobaczyli co krąży po mojej głowie w snach 🙂 Czy kiedyś ja też zrealizuje swoje wizje na tak samo górnolotnym poziomie? 🙂
 
Architektem tego fascynującego miejsca jest architekt Moshe Safdie

Źródło
Źródło
Źródło

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *