TeamLab Borderless Tokio, czyli pierwsze interaktywne muzeum cyfrowe na świecie

źródło

Na myśl o muzeum, często przychodzą wspomnienia o historycznych, znalezionych i odkrytych elementach. Zawsze muzea odnoszą się do tego co było, rzadko do tego co może być, jest lub będzie.

Nie każdy ma okazję w swoim życiu doświadczyć innowacyjnych rozwiązań, nie każdy ma możliwość zobaczyć wizjonerów i wizje tego świata. Czasami aż chciałoby się powiedzieć, że człowiek przez całe swoje życie może nie doświadczyć tego, co powstało na ziemi praktycznie tak samo jak nie doświadczy siły i wielkości wszechświata. Wiele osób uważa, że wie wszystko. Wiele osób uznaje się za mistrzów w swojej dziedzinie, chociaż w porównaniu do innych, lepszych, nie ma za wiele do zaoferowania. Na świecie w 2019 roku, a dokładniej w Tokio, powstało muzeum na współczesne i przyszłe czasy, które pokazuje innowacje i przenosi odbiorców prawie do świata ze wszechświata. Umysł ludzki zauważa wtedy jak mało jeszcze o świecie wie, jak mało widział, jak nie wiele ma do zaoferowania.


Interaktywne muzeum zachwyca, zdumiewa, przenosi człowieka w inny świat. Muzeum nazywa się TeamLab Borderless, co w polskim tłumaczeniu znaczy Laboratorium Zespołowe Bez Granic. Właśnie, bo człowiek faktycznie czuje się w nim jak bez granic. Może chodzić między wielkimi kwiatami, współtworzyć obraz z cyfrowym deszczem, poobcować z magicznym światem, jaki prezentowany jest tylko w bajkach czy grach komputerowych. To wszystko na żywo.

I kiedy ktoś mówi – „nic się nie da”. Kiedy ktoś mówi „to rozwiązanie się nie sprawdzi”. Kiedy ktoś mówi „to nie jest do zrobienia”. Pokazuje tylko swoją niewiedzę na temat życia i świata. Pokazuje jak daleko jest jeszcze od ideału, nawet wtedy kiedy za ten ideał się uważa.


Zobaczcie zatem sami, czy wszystko już na świecie wiecie, widzieliście i na pewno robicie najlepiej? 


Widzieliście już muzeum Borderless w Tokio?

Źródło
źródło
źródło
źródło
źródło
źródło

źródło
źródło
źródło
źródło
źródło
źródło
Źródło
źródło
źródło
źródło

źródło
źródło
źródło
źródło
źródło
źródło
źródło

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *