Magia Świąt Bożego Narodzenia – jak ją odzyskać i komuś podarować?

Dokładnie za miesiąc 6 grudnia wypadają Mikołajki, a niedługo po nich najpiękniejsze święta w roku – Święta Bożego Narodzenia.

Uwielbiamy ten czas. Już teraz z chęcią udekorowalibyśmy dom, miejsce pracy, a nawet ogrody świątecznymi ozdobami, światełkami, świątecznymi zapachami i muzyką, by móc poczuć ten magiczny czas wcześniej i czerpać z niego przyjemność jak najdłużej. 
Przychodzimy jednak ze świątecznymi wpisami do Was już teraz, bo jest to najlepszy moment na poszukiwania i zbieranie pomysłów i prezentów na te wszystkie zbliżające się okazje.
Nie wiemy czy pamiętacie (kto Nas czyta, może i pamięta 🙂 ) jak pokazywaliśmy Wam kiedyś pamiątkę od Świętego Mikołaja z Laponii, która przyszła do Naszej skrzynki dopiero w maju.
Co to była za radość! Jakie emocje! Jakie niezwykłe uczucie!
My wierzymy w Świętego Mikołaja cały czas, jako dorośli ludzie. Święty Mikołaj to niezwykły człowiek, a jego obecność w Finlandii Nas osobiście zachęca, by kiedyś się do niego przed okresem Bożego Narodzenia wybrać i podziękować mu za niespodziankę, którą zrobił, w odpowiedzi na Nasze prośby.
Oczywiście – rówieśnicy, inni „dorośli” wyśmiewali się z tego i wyśmiewają do tej pory, ale jak smutne muszą być dla nich święta, bez wiary w to, że żył na świecie Święty mikołaj, który z pokolenia na pokolenie przenosił najważniejszą wartościową wiedzę – dzielenie się z innymi ludźmi prezentami, dobrym gestem i słowem, aby każdy, chociaż raz w roku czuł się ważny, wyjątkowy i akceptowany. Gdyby nie on, czy na pewno w Święta Bożego Narodzenia wymienialibyśmy się prezentami? Czy nosilibyśmy czapki z pomponem, chcąc go naśladować? Czy przebieralibyśmy się za elfy, albo chodzilibyśmy w świątecznych piżamach, wyglądając jak jego asysta? 🙂
Zawsze patrzymy na to jak dorośli zabierają dzieciom tą magię, bo im ona została tak samo odebrana. Kiedyś osobiście usłyszałam jak dorosły powiedział do dziecka – „Świętego Mikołaja nie ma”. Z promiennej twarzy chłopca, zrobiła się przygnębiona twarz, która utraciła nadzieję na coś wyjątkowego. Jaka była Nasza reakcja?
„Niech Pan tak nie mówi, Święty Mikołaj istnieje! Dostałam kiedyś od niego list, prosto z Laponii. List napisany po angielsku, dotarł do mnie dopiero w maju, ale przyszedł. Gdybym miała go przy sobie, to bym go pokazała. To, że Panu ktoś powiedział, że Święty Mikołaj nie istnieje i Pan w to uwierzył, to nie znaczy, że go nie ma. Ja wierzę w Świętego Mikołaja i się to nigdy nie zmieni. Kiedyś do niego pojadę z tym listem, żeby mu podziękować.

A jak to jest z Wami? Kto Wam powiedział, że Święty Mikołaj nie istnieje? Kto odebrał Wam to cudowne uczucie? Nie tylko jako dzieci, młodzież, ale przede wszystkim jako dorośli możecie to zdanie zmienić i przekonać się samodzielnie, że jeszcze warto przywrócić tą Waszą dziecięcą radość.

Jak odzyskać i podarować Magię Świąt Bożego Narodzenia?

– zrobić prezent niespodziankę dla swoich najbliższych, w której to właśnie Święty Mikołaj zaskoczy najbardziej 🙂

– wybrać się do Laponii, prosto do Świętego Mikołaja, a kiedy nie można tego zrobić, posłuchać co Mikołaj ma do powiedzenia na odległość

Jak Wy szykujecie się do Świąt i jak zaskoczycie magią świąt siebie i swoich bliskich w tym roku? 🙂

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *