Oryginalne domki dla ptaków

Ptaki to wyjątkowe stworzenia. Zawsze podziwiamy w nich to, że nie muszą pracować, nie muszą być zdane na człowieka i zawsze znajdą pożywienie i kąt do życia, a przy tym mogą cieszyć się każdego dnia tym, czego Nam, ludziom brakuje – lataniem.

Ponadto ptaki są bardzo mądre. Jak dziś pamiętamy wszystkie ptaki, które w swoim życiu uratowaliśmy. Gołębia ze złamanym skrzydłem, którego trzeba było dokarmić by się zregenerował i odfrunął. Jeżyka, który nie zauważył ściany i ugrzązł dziobem, bo zahaczył się w elewacji budynku i musiała przyjechać straż pożarna by go uratować. Jeżyka, który potrzebował pomocy, bo dzieciaki chciały zrobić mu krzywdę. Gołębia, który zaplątał się w siatkę tak mocno, że po jego pyszczku było widać, że jest zrezygnowany, pogodził się ze śmiercią. My go uwolniliśmy z opresji, chociaż wcale to łatwe nie było. Pisklaki szpaków, które zaatakował kot, bo dostał się do ich gniazda, a zrozpaczona matka krzyczała ile sił w płucach, bo tak się bała o swoje ptasie dzieci. 
Dlatego kiedy miesiąc temu, czyli 1 październik,a wypadał Światowy Dzień Ptaków, nie mogliśmy o tym wszystkim nie wspomnieć i nie mogliśmy pokazać nowoczesnego designu inspirowanego ptakami. A pod inspiracjami, zamieszczamy także nowoczesne domki dla ptaków, które powinny znaleźć się w każdym ogrodzie, na każdej działce. Aby te znakomite stworzenia, które śpiewają każdego dnia, zjadają przeróżne owady i przenoszą pyłki by zapylić zieleń, przy której my wypoczywamy każdego dnia, mogły mieć swój niewielki kącik i cieszyć się swoim maleńkim życiem.

Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *