Architektura przyjazna drzewom

dom na działce z drzewami
źródło
Zajmując się od lat tematem architektury krajobrazu, przerabialiśmy w swoim życiu mnóstwo historii klientów, którzy narzucali Nam z góry projektowanie ich działki, nie uwzględniając drzew. Jak argumentowali – drzewa były już wnioskowane o wycinkę, więc ciężko było uznać je za możliwe do pozostawienia, skoro klienci chcieli usunąć je całkowicie.

Zawsze Nas to dziwiło. Po pierwsze dlatego, że po co kupowali działkę pełną drzew? Tylko po to żeby je wyciąć? To nie można było kupić działki bez drzew i mieć problem z głowy? Najczęstszym argumentem był fakt, że będą musieli grabić liście.
Nam serce się krajało jak to widzieliśmy. Próbowaliśmy przekonywać, żeby zostały, że to wspaniała sprawa mieć na swojej działce wieloletnie, a niekiedy nawet 100 letnie drzewa, ale odbiór zawsze był negatywny.
W związku z tym, że w październiku wypadał Dzień Drzewa, dzisiaj pokazujemy jak powinno się zagospodarowywać działki z drzewami, i nawet przez moment nie myśleć o ich usuwaniu.
Źródło
Każde wycięte drzewo, które rosło dziesiątki czy setki lat, to jak pozbycie się życia człowieka w jednej chwili. Zabiera się tlen, burzy gospodarkę naturalną, a nawet przyczynia się do erozji gruntów.
Warto przemyśleć zakup działki przed budową domu i wybierać taką, aby sprostała wszystkim oczekiwaniom.
Zobaczcie sami jak wspaniałe rozwiązania z drzewami w roli głównej można stworzyć – nie tylko w kwestii otoczenia, ale przede wszystkim architektury jednorodzinnej.
Źródło
źródło
źródło
Źródło
Źródło

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *