Dzień opakowań, czyli innowacja nie tylko w produktach

Design opakowanie

Źródło

 

Opakowania – każdy produkt je posiada. Opakowujemy wszystko – przesyłki, prezenty, jedzenie, i wiele, wiele innych rzeczy. Dzisiaj opakowania mają swoje święto i z tej okazji postanowiliśmy na blogu poruszyć temat opakowań, które wcale nie są tak mało istotne.

Jak wiele osób wie, opakowania przytłoczyły już Naszą planetę i dalej to robią. Wraz z tematem opakowań powinniśmy wspomnieć o filmie „śmietnisko”, który to film powinien zobaczyć każdy, ale na ten temat zrobimy oddzielny wpis. Dzisiaj chcemy pokazać opakowania, które mają dwojakie funkcje, lub są na tyle ciekawe wizualnie, ale nie wpływają w znacząco negatywny sposób na świat, że wielu producentów i sklepy mogłyby brać z nich przykład. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że ciężko jest wyeliminować wszystkie ciężko rozkładające się opakowania, ale każda innowacyjna zmiana jest lepsza niż żadna.
Nie mamy tu także na myśli, żeby wszystko pakować w szary papier, bo co jak co, ale papier to także drewno, a drewno to niestety wycinane lasy, których jest coraz mniej, ale czy tylko opakowanie musi być z papieru?
Sami zobaczcie oryginalne i innowacyjne opakowania warte uwagi. Czy nie wyglądają nowocześnie? Czy nie dają dużo możliwości aranżacyjnych?

 

Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
 
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *