domy modułowe – nowoczesne rozwiązanie od ręki

dom modułowy - jaki wybrać

Źródło

 

Nieruchomości, to temat, który jest ważny dla każdego. Jedni marzą o własnej nieruchomości, aby znaleźć bezpieczne miejsce na swoje życie. Inni inwestują i wynajmują, bo pragną życia na dochodzie pasywnym. Jeszcze inni kupują, by wyremontować i sprzedać z zyskiem. Jeszcze inni, bo szukają swojego miejsca na ziemi. Są też tacy, którzy nie chcą inwestować, wolą wynajmować, bo nie chcą być przynależni do miejsc.

 
Bez względu na to czy ktoś interesuje się nieruchomościami czy nie, gdyby nie było nieruchomości, najprawdopodobniej spalibyśmy wszyscy pod gołym niebem – co w lecie jest nawet przyjemne, ale kiedy jest śnieg po kolana?:)
 
Od nieruchomości jesteśmy zależni – czy tego chcemy czy nie. Nieruchomości mieszkalne są w tej kwestii oczywiście najważniejsze, ale gdyby nie nieruchomości, nie podróżowalibyśmy z przyjemnością i chęcią, wiedząc, że nie będziemy mieli gdzie odpocząć lub wysuszyć ubrania kiedy w trakcie podróży przemokniemy do tzw. suchej nitki. Bez nieruchomości nie byłoby sklepów, biur, i masy innych miejsc.
 
Dzisiaj, tak jak wielokrotnie, skupimy się na architekturze i nieruchomościach, ale w nieco innym wydaniu.
Pamiętamy bowiem lata, kiedy wykładnikiem i sukcesem ludzi, była możliwość wybudowania własnego domu. Domu, który miał być imponujący pod względem powierzchni i wielkości.
Dzisiaj osobiście cieszy Nas to, że można wybrać coś znacznie mniejszego i nawet singiel może we współczesnym świecie mieć swój własny dom nie zadłużając się przy tym na 30 lat.
 
Kluczowym pytaniem byłoby – jak to zrobić? A odpowiedzią – po prostu trzeba patrzeć szerzej.
 
Źródło

Możliwości jest naprawdę dużo. Mamy nadzieję, że również w nietypowe rozwiązania przyjdzie Nam kiedyś inwestować i wtedy zaczniemy opisywać jak do tego dojść. 
Obecnie jednak, możemy pokazać alternatywy na klasyczne nieruchomości – mieszkania i wielkogabarytowe domy. Są nimi domy modułowe.
 
Źródło

Domy modułowe, to gotowe zaplanowane domy o powierzchniach 20 lub 35m2, które nie wymagają pozwolenia na budowę. Powierzchnie ich przypominają współczesne kawalerki i mieszkania dwupokojowe, ale najważniejsze przy tym jest jedno – są całoroczne i nie trzeba być zmuszonym na życie wśród sąsiadów, którzy nie zawsze trafią się tacy „do serca przyłóż”. 
 
Z własnego doświadczenia wiemy jak to jest mieszkać przy tych naprawdę fajnych i jak człowiek się męczy przy tych uprzykrzających życie – naprawdę potrafią zmęczyć.
Jest to rozwiązanie, w którym można uniknąć konfrontacji bezpośredniej z sąsiadami i robić w swoim własnym mini domu co tylko się chce.
Oczywiście, aby postawić taki domek potrzeba mieć jeszcze działkę i inwestycja równoważy się do wartości mieszkań, ale dla miłośników domów jest to napewno ciekawe rozwiązanie.
Oto kilka z modeli, które można dostać na rynku w Polsce. Piszemy dostać, bo producenci oferują konkretne modele do wyboru i bez problemu można je kupić na własną działkę jak w sklepie internetowym.
My jesteśmy nimi zauroczeni. 

A jak Wy odbieracie domy modułowe – akurat, w sam raz, czy dla Was za małe i wolicie mieszkania? Dajcie znać w komentarzu.

A jeżeli potrzebujecie projektu otoczenia własnego domu modułowego – np. ogrodzenia czy nawierzchni – zapraszamy do współracy TUTAJ

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *