Delfin w designie i technologii

delfin - rzeźba w krajobrazie

 
Delfiny to niezwykłe zwierzęta, które dzisiaj obchodzą swój dzień.
Mądre, niezwykłe, zagadkowe, kontaktowe, radosne – jedyne w swoim rodzaju.
Pływanie wśród delfinów jest czymś tak drogocennym, że zobaczenie tych niezwykłych ssaków w ich naturalnym środowisku to prawie jak obcowanie wśród gwiazd.
Mimo, że my ławicy delfinów nigdy ie widzieliśmy i nie wiadomo czy w życiu będziemy mieć taką okazję, to z okazji ich dnia warto zwrócić uwagę, że są fascynującą inspiracją przenoszoną do ludzkiego świata.
Mimo tego jak wiele można znaleźć wspaniałych rzeźb, w których delfiny odkrywają kluczową rolę, tak jeszcze mało znajduje się budynków architektonicznych, które inspirowane obłym kształtem tych niezwykłych zwierząt, byłyby tak interesujące jak rzeźby. 
 
Źródło
 
Tylko  światowa architektka ŚP. Zaha Hadid potrafiła zainspirować się delfinami w swoim projekcie. I mimo, że budynek nie jest zrealizowany, to już sama wizja ukazuje inspiracje ławicą delfinów i ukazuje jak niezwykłe to będzie miejsce.
 
Źródło
 
Forma delfinów pojawia się także w technologiach. Lampy czy łodzie podwodne w kształcie delfinów pokazują, że motyw ten nigdy nie jest monotonny.
Więcej chyba mówić nie musimy. Wystarczy spojrzeć na istniejące rozwiązania i zobaczyć, że jeszcze wiele dobrego delfiny mogą zrobić dla świata.
 
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *