Wnętrza muzyczne. Jak zaaranżować, jakie technologie są dostępne na rynku?

wnętrza muzyczne - jak zaaranżować

Źródło
Czy są na Naszym blogu miłośnicy muzyki? Jeżeli tak, to dzisiaj ekstra wpis specjalnie dla Was.
My bez muzyki nie potrafimy żyć. Kiedy jest trudno, kiedy głowa musi odpocząć od nadmiaru obowiązków muzyka potrafi zrelaksować i odciąć się od hałasu świata. Puszczana w domu, w samochodzie, na telefonie, w słuchawkach, jakkolwiek, potrafi nakręcić do pozytywnego działania na cały dzień, wyciszyć skołatany umysł, przywołać wspomnienia, być nawiązaniem do dawnych przyjaźni czy relacji z ludźmi, albo nawiązać do wydarzeń, które miały istotny moment w Naszym życiu. Bez muzyki świat byłby smutny.
Dźwięki słyszymy wszędzie, ale to muzyka powoduje, że na wierzch wychodzą z Nas prawdziwe emocje. 
W związku z tym, że 21 czerwca obchodzone jest Święto Muzyki i jeszcze w czerwcu warto by było do tego wyjątkowego święta nawiązać, chcemy przedstawić dzisiaj możliwości, które w obecnych czasach można zainstalować w swoim mieszkaniu czy domu, aby dźwięki rozchodziły się po cały pomieszczeniu. Technologia się rozwija a wraz z nią powstają nowe rozwiązania akustyczne i montażowe, więc dzisiaj na kilku przykładach i aranżacjach chcemy Was zainspirować do poszukiwania współczesnych rozwiązań, dzięki którym dźwięki muzyki będą rozchodzić się płynnie po całym pomieszczeniu i poczujecie się w Nim jakbyście byli na prawdziwym koncercie.
Poza instalacją głośników na całej przestrzeni, w sufitach podwieszanych czy na ścianach, okazuje się, że można także poszukać stacji dokujących na telefon z wyjściem głośnikowym, zawiesić w łazience lustro z wejściem na usb, do którego podłączymy telefon, ipad mini czy inny sprzęt i z lustra usłyszymy muzykę. Dostępne są na rynku także lampy, które nie tylko mienią się różnorodnością kolorów czy wyróżniają nietypowym designem, ale także posiadają funkcję włączenia muzyki i sterowania jej swoim telefonem. Muzykę można „ukryć” także w meblach, stołach, a nawet pod wanną. Wszystko zależy jakie dźwięki chcemy uzyskać i jak otoczyć się dźwiękami w swoim domu.
 
Wnętrza muzyczne, które dzisiaj pokazujemy, poza kwestią technologiczną i montażem systemów dźwiękowych obrazują także pomysł. Pomysł jak akustycznie wyciszyć wnętrza, albo jak nadać im muzycznego charakteru z wdziękiem, elegancją i nowoczesnością.
 
Jak Wy macie rozwiązaną muzykę w mieszkaniu czy domu? Macie tylko wieżę muzyczną, radio, głośniki stojące, czy wbudowane? A może macie jakieś plany co do Waszego wnętrza muzycznego? Dajcie znać w komentarzu jak słuchacie muzyki. Jesteśmy bardzo ciekawi 🙂
 
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
źródło

Może zainteresuje cię jeszcze to:

5 komentarzy

  1. Bardzo efektowne wnętrza 😀 Jestem pod wrażeniem. My z mężem chcielibyśmy zaadaptować jeden z budynków przemysłowych i urządzić mieszkanie stylu loftowym. Musielibyśmy na rury zamontować specjalne materace termoizolacyjne, które utrzymywałyby ciepło, ponieważ dany budynek jest dość spory. Własny loft to moje największe marzenie.

  2. Wyjątkowe. I widoki i muzyka działa na zmysły. Dużo doznań. Można zrobić "studio" jak studio nagrań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *