Alvernia Studios, czyli Polska wytwórnia filmowa jak z innej planety

Alvernia Studio Filmowe w Polsce

Źródło
Przechodzimy dzisiaj do miejsca jak z bajki, a raczej jak z innej planety. Ta inna planeta jest w dodatku w Polsce i jest na tyle inna od większości polskich założeń, że nie może zabraknąć wzmianki o niej na Naszym blogu.

Dzisiaj prezentujemy Wam założenie Alvernia Studios. Jest to wytwórnia filmowa, więc jak na filmy przystało miejsce jest wyjątkowe,jak wyjątkowe są możliwości filmowe obecnych czasów.
Nietypowe postacie, zabudowania, ściany, schody, meble, nawet budka ochroniarska w kształcie kasku są tu na porządku dziennym i przyciągają wzrok tego niezwykłego miejsca.
Sama architektura jest tak niepowtarzalna, że już sam jej widok przenosi Nas na inną planetę. Jeżeli zatem coś jest w życiu niemożliwe to Alvernia Studios pokazuje, że już nie. Możemy poczuć się na ziemi jak byśmy polecieli na inną planetę i wcale nie trzeba zmieniać kraju by doznać takich atrakcji. Oczywiście nie każdy ma możliwość wejść do Alverni, ale ze względu na możliwość organizowania na miejscu konferencji i spotkań publicznych, może ktoś z Was będzie miał taką okazję zobaczyć studio od środka.
Alvernia położona jest na trasie pomiędzy Krakowem a Katowicami, więc kto poszukuje tego niezwykłego miejsca może szukać na południu kraju.
 
wikipedia
Źródło
źródło
 
Źródło
Źródło

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *