Muzeum Cywilizacji Europejskiej i Śródziemnomorskiej w Marsylii jako architektura z przekazem

Muzeum w Marsylii

Źródło
Marsylia położona jest nad Morzem Śródziemnym, w południowej Francji.

Poza faktem, że jest to dosyć znana miejscowość turystyczna, jest to także miejsce wyróżniające się wspaniałą nowoczesną architekturą, tuż przy wybrzeżu, głównym porcie i przystani jachtowej. 
Tą niezwykłą, nowoczesną architekturą jest Muzeum Cywilizacji Europejskiej i Śródziemnomorskiej. 
Miejsce nie tyle wyróżnia się nowoczesnym założeniem, ale także wspaniałą, ażurową elewacją. 
 
Do tego fascynujący taras na dachu i kładka nad wodą, powodują, że tak prosta bryła budynku nabiera niezwykłego wyrazu. Zachody słońca,widok na morze, do tego szklane elementy elewacji, ścieżki i przejścia, tworzą niezwykłe doznania wizualne i estetyczne.
Mieniąca się wieczorem bryła budynku w połączeniu z promieniami słońca wygląda imponująco zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz.
 
Jeżeli wybieracie się w tym roku do Francji, albo nad południowe jej wybrzeże, koniecznie podjedźcie w to nowoczesne, muzealne otoczenie i poczujcie architekturę pełną wrażeń i emocji. 
Sami zobaczcie, że warto taką architekturę oglądać na żywo. Jest niezwykła i pokazuje, że każdy szczegół w trakcie projektowania i powstawania budynków (szczególnie tych współczesnych) ma kluczowe znaczenie w odbiorze.

Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
 

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Jeden komentarz

  1. Niesamowity design! Jestem pod ogromnym wrażeniem. Do takiego budynku idealnie pasowałyby meble industrialne. Efekt po zmroku na pewno jest ogromny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *