trampolina na ogrodzie? Co z nią zrobić, żeby nie szpeciła.

trampolina ogrodowa

W ostatnim czasie prezentujemy więcej tematów związanych z otoczeniem. Dzieje się tak, ponieważ jest to początek sezonu, gdzie większość osób posiadających swoją działkę czy nieruchomość, planuje zaprojektować lub zagospodarować swoją przestrzeń i przygotowuje się do szukania odpowiedzi na nurtujące pytania.

My chcemy trochę w tym zakresie zainspirować oraz podpowiedzieć, że nie wszystko co jest znane i popularne, nie może mieć innego wyrazu niż rozwiązanie już przez wszystkich znane.
W dużej części, domy budowane są przez młode rodziny lub osoby dorosłe, które do czegoś doszły. Czy w jednym czy w drugim przypadku większość z tych osób na swojej działce planuje ustawić trampolinę czy basen ogrodowy będący atrakcją nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych.
Nic nie byłoby w tym problematycznego, gdyby nie to, że elementy te, ustawiane na trawniku, często ten trawnik niszczą, a argumentem inwestorów jest odpowiedź – „to się trawnik naprawi” lub „będziemy trampolinę przestawiać” i w ostateczności ani trampolina nie jest przestawiana, ani  trawnik nie jest regenerowany, bo w kolejnym roku atrakcja wystawiana jest ponownie i wcale nie jest tylko na chwilę.
Stojąc tak kilka sezonów, okazuje się, że planowane pod nią miejsce było dobrym pomysłem, a nigdy nie zostało w tym celu wyznaczone.
Jednym z lepszych pomysłów jest wkopanie trampoliny czy basenu do poziomu trawnika. Jak to zrobić, prezentuje wiele filmów na kanale youtube. Można także wkomponować trampolinę w taras, a nawet zakryć go osłoną pokrytą trawnikiem, dzięki której nie widać, że taka konstrukcja w ogóle poza sezonem istnieje.
Bez względu na to jakie rozwiązanie się wybierze, dzisiaj prezentujemy inspirujące rozwiązania, a głównie obraz tego, jak wygląda wkopana trampolina, która prezentuje się jak dodatkowy taras w ogrodzie. Czy taka wersja nie jest lepsza niż sterczący, widoczny stelaż.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

4 komentarze

  1. Bardzo fajnie to wygląda, co prawda teraz mieszkam w bloku, tak jest wygodniej. Ale jak dom, to oczywiście skorzystała bym z tych rozwiązań 🙂

  2. Trampolina ogrodowa to ostatnio bardzo popularny gadżet 🙂 Można jest spotkać coraz częściej w wielu przydomowych ogrodach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *