pomysł na nowoczesny ogród

nowoczesny ogród pomysły na kuchnie w ogrodzie

Współczesne, nowoczesne ogrody stają się coraz odważniejsze w swoich aranżacjach. Ilość materiałów i ilość rozwiązań, wbrew pozorom jest ograniczona, a pojawiające się nowe produkty nie są tak spektakularne, by każdą projektowaną przestrzeń aranżować inaczej. Dlatego coraz częściej wprowadza się na zewnątrz wyposażenie, dodatki i kolory, które z pozoru nie pasują do reszty założenia.

W tym roku, jak i w latach poprzednich, nadal popularny jest materiał z mosiądzu, drewno i kamień aranżowane w nowoczesny sposób. Designerskie meble jak stoły z pni drzew, ażurowe fotele z konglomeratów, żywicy czy corianu, ściany z kolorowego szkła lub plexi, a także mozaika, beton i kolorowe ściany, to elementy mile widziane w nowoczesnych rozwiązaniach.
 
Im bardziej wyszukane rozwiązanie w ogrodzie tym lepiej. Nowoczesne ogrody rzadko kiedy wyróżniają się ogromną połacią trawnika, który rzekomo świadczy o minimalizmie. Tak niestety nowoczesne ogrody postrzegane są w Polsce, ale nie na świecie.
 
W związku z tym, że mamy obecnie pełnie sezonu projektowo – ogrodniczego, dzisiaj pokazujemy jak powinny wyglądać nowoczesne ogrody i czym się wyróżniać, co odróżnia je od innych stylów ogrodowych. Gdyby miały one wyróżniać się dużą połacią trawnika, nie byłyby nazywane nowoczesnymi, o czym świadczą prezentowane dzisiaj aranżacje.
 
Takiego typu założenia mają w sobie słowo nowoczesność nie bez powodu. Są to aranżacje, które nie tylko dobrze wyglądają, a wręcz zachwycają, ale powodują, że nie trzeba wykonywać przy nich dużej ilości prac pielęgnacyjnych i są interesujące zarówno latem jak i zimą. Ponadto mają zaskakiwać, a zastosowane rośliny zmieniać wizerunek ogrodu względem zmieniających się pór roku, czego nie są w stanie zapewnić ogrody w pełni zimozielone oparte tylko na roślinach iglastych, żywotnikach lub jałowcach.
 
Zajmując się takimi ogrodami od lat, co roku zauważamy, jak stale mylony jest nowoczesny ogród z ogrodem minimalistycznym lub zimozielonym.
Nasze propozycje opierają się głównie na takich założeniach jak prezentujemy w inspiracjach poniżej, a niestety mało kto chce swoją działkę przekształcić w nowoczesny ogród bezobsługowy, ze względu na przekonania, że w ogrodzie zawsze trzeba dużo pracować i, i tak co weekend trzeba kosić trawnik. Nie trzeba, tylko trzeba dać szanse projektantowi, który koszenie trawnika, nawet na dużej działce wyeliminuje całkowicie, a zastąpi trawnik rozwiązaniem, na które będą wstrzymywać oddech z osłupienia, wszyscy odwiedzający goście. 
 
Zobaczcie jak cudowne ogrody można tworzyć i jak ogromne możliwości dają Wasze działki, do stworzenia takich rozwiązań. A jak chcecie, żeby ktoś Wam pomógł w zaprojektowaniu takiego rozwiązania, to zawsze możecie skorzystać z pomysłów takich architektów krajobrazu jak my.
 
Kto z Was planuje nowoczesny ogród na swojej działce? Czego najbardziej się w tym rozwiązaniu obawiacie? O czym marzycie na swoim terenie?

źródło

 

źródło

 

źródło

 

Źródło
 
źródło

 

źródło

 

źródło

 

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *