sauna i spa to nie tylko relaks – to oryginalne miejsce do wypoczynku

sauna i spa w ogrodzie

sauna i spa zewnętrzna
sauna i spa
Jadąc do Spa oczekuje się przede wszystkim relaksu i wypoczynku. Ale dlaczego nie wybudować takiego miejsca na własnej działce, we własnym ogrodzie, przy własnym domu?

Jeszcze kilka lat temu sauna w ogrodzie była nie do pomyślenia. Jak dziś pamiętamy pierwszych klientów, których namawialiśmy na takie rozwiązania i każdy z Nich odmawiał, uznając to za coś dziwnego i niespotykanego. Dzisiaj, kiedy temat jacuzzi i sauny w ogrodzie stało się bardziej popularne i kiedy większa ilość osób jest ku temu otwarta, tym swobodniejsze jest planowanie aranżacji ogrodu właśnie pod kątem tego dodatkowego budynku i wypoczynkowej funkcji.

 
 

Dodatkowe tarasy, odkryte jacuzzi, z którego można korzystać także zimą, leżaki, na których można odpocząć po wizycie w saunie czy wysuszyć się po prysznicu, a także dodatkowe, płytkie baseny w których można się zanurzyć na dłużej, ale nie koniecznie pływać, są coraz częściej aranżowane także w polskich ogrodach.

Mimo, że lato w Polsce jest dosyć krótkie i nie zawsze tak upalne jak być powinno. Mimo tego, że nie ze wszystkich funkcji otoczenia sauny i jacuzzi można korzystać zimą, to gorące jazuzzi w mroźny dzień, wygrzanie się w saunie z widokiem na ośnieżony ogród, a następnie posłuchanie muzyki na leżaku w altanie, która może być również zaaranżowana jako grota solna, to nie tylko oszczędność czasu kiedy nie musimy dojeżdżać do konkretnego miejsca publicznego mającego taką ofertę u siebie, to także jaka to wygoda, że każdego dnia mamy taki wypoczynek na wyciągnięcie ręki, bez karnetów i tłumu ludzi.
 
Czy własne spa w ogrodzie to nie istna przyjemność?
Może ktoś z Was planuje taką realizację u siebie? Co Was najbardziej martwi w tym założeniu, a co zdecydowało o wyborze?
 
Sami zobaczcie jak ciekawe założenia mogą powstać kiedy patrzy się na saunę i jacuzzi jak na całość aranżacji ogrodu.
 

Może zainteresuje cię jeszcze to:

4 komentarze

  1. Własna sauna domowa to genialna sprawa. Sauny z Bydgoszczy, które zamawiałam zrobiły na mnie ogromne wrażenie.

  2. Wow, taka sauna to totalny wypad. Mi marzy się budowa sauny parowej w domu i mam nadzieję, że kiedyś moje marzenie się spełni 😉

  3. Zgadzam się z Tobą w 100%. Sauna fińska umożliwia relaks ciała i duszy. Po ciężkim dniu w pracy lubię odprężyć się w oparach wilgotnego, ciepłego powietrza. Wtedy czuję, że z toksyn oczyszcza się także mój zmęczony umysł. 🙂

  4. Wow, ale genialne propozycje. Mi bardzo marzy się nowoczesna sauna sucha na podczerwień. Może kiedyś uda mi się taką zainstalować we własnym domu, ale zobaczymy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *