Trendy w ogrodach, czyli co można w 2019 roku

treny w ogrodzie 2019
Każdy rok charakteryzuje się innymi trendami. Trendy w architekturze krajobrazu są często mało widoczne i efektowne, a już na pewno nie są tak znaczące jak te w świecie ubrań czy architektury wnętrz. Trendy ogrodowe wyznaczają przede wszystkim nowe materiały lub wyposażenie, które są dostępne na rynku w danym roku. Niekiedy wyznaczają też je nowe gatunki, a raczej odmiany już sprawdzonych roślin.

W nowoczesnych ogrodach trendami są głównie te rozwiązania, które są odważne i przodują spośród tych już znanych, a w Polsce niekiedy przysłowiowo mówiąc „oklepanych”. 
Odważne rozwiązania i wyzwania, odważna zabawa kolorem, zestawieniem roślin, wprowadzenie elementów domowych czy wnętrzarskich w bujną zieleń oraz nieszablonowe rozwiązania, tworzą trendy nie tylko tego roku, ale wielu rozwiązań charakteryzujących się współczesnym kierunkiem projektowania.
Każdy trend, który po roku może być tylko bardziej rozwijany, pokazuje jakie możliwości i jak odważnie można wyjść na przeciw współczesności. Im bardziej twórcze jest rozwiązanie, tym za 10-20 lat nadal będzie wyglądać na współczesne, a im bardziej przewidywalne, tym po latach, będzie wyglądać jakby projektowanie i realizowane było ze 100 lat temu. 
W nowoczesnych założeniach nie warto inwestować w nieprzyszłościowe rozwiązania, bo już po kilku latach będą wymagały one przerabiania pod współczesne funkcje czy oczekiwania. 
Trzeba iść z duchem czasu, a nie powtarzać schematy, to jest klucz do trendów ogrodowych.
Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji, które ukazują, że bez względu na wielkość działki czy budżet na realizacje, da się zrobić taki rozwiązania, które będą inspirować jeszcze przez długi czas w kolejnych latach. Czy wyglądają standardowo i przeciętnie? Sami oceńcie.

* Zdjęcia zostały pozyskane z ogólnodostępnej sieci internet w celu wypromowania pokazywanych założeń

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Jeden komentarz

  1. Uwielbiam nowoczesne przestrzenie <3 Ja na deskach kompozytowych na tarasie poukładałam chodniki dywanowe dzięki czemu można wyjść nawet na bosaka bez obaw o zimne podłoże. Uwielbiam takie rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *