altany inne niż wszystkie

nowoczesna altana ogrodowa

altana w ogrodzie
nowoczesne altany
 
Współczesne możliwości pozwalają tworzyć założenia architektoniczne i elementy małej architektury dostosowane do różnych potrzeb – nie tylko wypoczynkowych. 
Współczesne altany dają możliwości stworzenia kuchni w ogrodzie, biura, huśtawki, punktu widokowego, siłowni, spa, sauny, a także salonu ogrodowego, w którym częstymi użytkownikami są goście, a wszelkie spotkania wychodzą poza obręb domu.

Altana nie musi być tylko zadaszeniem ustawionego pod nią wypoczynku czy miejscem, w którym od czasu do czasu można ustawić stół. Jego budowa, warto aby zakładała od razu kilka funkcji, dzięki czemu budynek nie będzie stał bez użytku w okresie jesienno – zimowym.
 
Takie założenia nie są może tak tanie jak niekiedy gotowe altanki ogrodowe, ale na pewno prezentują się dużo lepiej i nie zabierają przestrzeni w ogrodzie, którą w zimie zapełnia się sprzętem ogrodniczym czy innymi materiałami, których nie ma gdzie schować w domu.
 
Niestety większość inwestorów aranżując swoje przestrzenie, nie chce zgadzać się a rozwiązania kosztowne, ale funkcjonalne, które ułatwią życie każdego dnia w roku, a jedynie sugerują się ceną i chwilową potrzeba. 
Jednorazowe altanki – bo tak można je nazwać – po pewnym czasie próchnieją, wyglądają nieciekawie i są albo rozbierane, albo zastępowane nowymi, co w rezultacie powoduje podwójne koszty, rozłożone w dłuższej perspektywie, ale w gruncie rzeczy wyrzucone do śmieci.
Altana na zamówienie, lub altana posiadająca kilka funkcji, jest dużo lepszym rozwiązaniem, tym bardziej kiedy jest użytkowana przez cały rok i pozwala stworzyć na swoi terenie dodatkowe pomieszczenie do użytku. 
 
Budowa altany wymaga zgłoszenia kiedy powierzchnia altany nie przekracza 35m2, a łączna ilość takich obiektów na działce nie może przekroczyć dwóch, na każde 500 m2 działki.
Budynki powyżej tej powierzchni wymagają pozwolenia na budowę, a tym bardziej te, które mają posiadać także fundamenty.
 
Przed budową warto zachować i dopilnować wszystkich formalności, bo budynek, który będzie uznany za samowole budowlaną, może być określony do rozbiórki, albo zalegalizowania, które wiąże się z dodatkową opłatą. Mimo formalności, które niekiedy załatwiają także same firmy stawiające wielofunkcyjne altany, warto próbować je zalegalizować, aby powstały takie założenia, jak dzisiaj przez Nas prezentowane.
Co jak co, ale biuro na ogrodzie, własna sauna czy sala do ćwiczeń oddalona od domu, to idealne rozwiązania by oddzielić pracę i przyjemności od życia codziennego i osobistego.

 

źródło
źródło
źródło
źródło
 

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *