nowoczesne hotele w Polsce, w których trzeba być chociaż raz

Hotel Narvil

Od długiego czasu zbieramy się, aby pokazać Wam interesujące, a wręcz fascynujące hotele w Polsce, które popularne są w określonych rejonach kraju, ale wciąż nieznane w innych. Wyjątkowe w swojej formie, oferujące niesamowity wypoczynek, architekturę, wnętrza, nie wspominając o otoczeniu.

Posty na blogu nie pojawiały się do tej pory, tylko dlatego, że do każdego z miejsc chcieliśmy podejść indywidualnie i pokazać Wam hotele nie tylko z zewnątrz, ale i od środka, z naszej architektoniczno – projektowej perspektywy, osób wypoczywających. Na razie niestety Nam się to nie udało. Może jeszcze kiedyś uda Nam się je opisać szerzej, ale póki to nie nastąpi podchodzimy do tematu ogólnie, abyście dostrzegli, jak piękne i nietypowe miejsca w Polsce są do zwiedzenia i dlaczego trzeba być w nich chociaż raz w swoim życiu.
Prezentowane dzisiaj miejsca pokazują, że wszystko jest w życiu możliwe. My też już to wiemy i dążymy do tego zawsze. Kiedy jednak coś się w życiu zmienia, a tym bardziej jak coś nie wychodzi to obecnie zaczynamy się już z tego cieszyć, bo widocznie czeka coś na Nas lepszego.
I tak jest z tymi wszystkimi miejscami. Wybudowane i tak wyjątkowe, oblegane są przez przyjezdnych, chociaż często niektórzy nie zdają sobie sprawy, że takie hotele w Polsce w ogóle istnieją. Stworzone przez kreatywnych inwestorów, niebojących się wyzwań i wyróżniania się, pełnych zapału i otwartych na nietypowość, na unikalność, na nowoczesność.
Kiedy piszemy często o zabudowaniach, albo miejscach, które w jakiś sposób Nas rozczarowują, to mamy na myśli to, że chcielibyśmy, aby świat był złożony właśnie z takich założeń. Założeń, w które jeżeli się inwestuje, powinny być wyjątkowe, a nie jako nowe, wyglądać jak rozwiązania sprzed 20 lat. Nie ma co powtarzać sprawdzonych schematów, tylko trzeba próbować zaproponować coś swojego. Tylko to przyciąga i tylko to powoduje, że życie jest piękne i interesujące.
Dzisiaj prezentujemy pierwszą część hoteli wartych odwiedzenia. Będą jeszcze hotele za granicą i mamy nadzieję, że każdy uda Nam się opisać osobno, w bardziej rozbudowanych postach. Kolejność jest losowa i przypadkowa, gdyż nie jest to ranking, a po prostu lista.
——————————————————-
Oto miejsca, w których koniecznie trzeba się znaleźć przynajmniej raz w życiu:

Hotel Narvil – Serock

O hotelu moglibyśmy opowiadać baaardzo długo. Jest to miejsce na liście Naszych priorytetów marzeń do spełnienia. Jest kwintesencją tego jak postrzegamy świat, jak krajobraz łączy się z architekturą i wnętrzami, jak nowocześnie można nawiązać do natury i być z nią spójną.
Hotel ma wszystko to co my staramy się pokazywać od lat – czym jest prawdziwa, współczesna nowoczesność. Będziemy w nim kiedyś na pewno, nie odpuścimy sobie wizyty pod żadnym pozorem 🙂

źródło
——————————————————-


Hotel na drzewie – Nałęczów

Czym jest hotel na drzewie? Spełnieniem marzeń z dzieciństwa. Kto bowiem nie chciał wspinać się po drzewach? Kto nie marzył o domku na drzewie, w którym mógłby się schować?
Kto ie chciał mieć swojego kącika do budowania świata swojego i swojej przyszłości? Hotel na drzewie w Nałęczowie pokazuje jak to jest. Jak w nim będziemy – będziecie o tym wiedzieć 🙂

——————————————————-

Apartamenty Malinka – Wisła

Czy hotele z widokiem na góry, morze czy ocean, gdzie na pierwszym planie jest basen jest możliwe tylko za granicą?
Apartamenty Malinka udowadniają, że nie.
Taki nocleg w górach to jest dopiero coś. Jeżeli nie można mieć domu na własność z takimi widokami, to dlaczego nie można spełnić swoich marzeń chociaż a chwilę?
Nowoczesna zabudowa, basen, widoki na wspaniały krajobraz – czego chcieć więcej?

——————————————————-

Hotel Piramida  – Tychy

Kiedy pierwszy raz zobaczyliśmy Hotel Piramidę, aż nie można było uwierzyć, że faktycznie jest umiejscowiony w Polsce. Tak nietypowa bryła, tak nowoczesne spojrzenie na architekturę nawiązującą do egipskich piramid można by było spotkać wszędzie, ale mało kto pomyślałby, że w Polsce. Tychy są Nam zupełnie nieznanym jeszcze miastem, bo mało kiedy mieliśmy bywać w tych okolicach, ale chętnie zatrzymamy się w Hotelu Piramida kiedy będzie tylko taka okazja. Interesuje Nas najbardziej to, jak odczuwa się wnętrz, kiedy ściana pochylona jest ku sufitowi. Interesujące rozwiązanie, warte uwagi.

——————————————————-
Hotel InterContinental Warszawa

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Warszawie i chyba jedyny hotel dostępny dla wszystkich, z którego nie tylko roztacza się cała panorama stolicy, ale także znajduje się popularny na wysokościach basen i siłownia.
Kiedy obserwować można jak blogerki masowo wykonują zdjęcia z widokiem na Pałac Kultury lub siedzą w pokoju, a za oknem widać zegar z Pałacu, można mieć pewność, że to właśnie wnętrza Hotelu InterContinental. Hotelu, który położony jest w samym środku Warszawy. Który daje możliwości nie tylko wypoczynku, ale także relaksu na basenie i dotarcia w każdy rejon Warszawy z centralnego jego punktu.
Skoro mieszkamy w Warszawie i mamy Hotel InterContinental na wyciągnięcie ręki, kiedyś z przyjemnością pokażemy Wam na łamach bloga wnętrze hotelu. Marzą Nam się bowiem zdjęcia odbijającego się Pałacu Kultury w tafli basenowej wody. Czy się udadzą? Zobaczymy.

——————————————————-

HOTEL SOUND GARDEN, Warszawa

Kolejne miejsce w Warszawie, które nie tylko wyróżnia się bryłą budynku, ale także otoczeniem.
Właśnie to Nas urzeka w stolicy najbardziej i będzie urzekać w każdym innym miejscu na świecie, które jest otwarte na nowoczesne, innowacyjne i niepowtarzalne rozwiązania. Przecież to one tworzą całość, przecież projekt otoczenia jest tak samo ważny jak architektury, przecież wnętrza w których mieszkamy i się znajdujemy mogą poprawić lub zniszczyć Nasz humor każdego dnia. Hotel Sound Garden, to kolejny przykład jak krajobraz łączy się z architekturą i jak kluczowe jest docenienie atutów przyrody. Aranżacja wokół hotelu zapiera dech, a my jako architekci krajobrazu z zawodu, nie ominiemy tego miejsca 🙂

——————————————————-
Tatra Glamp, Bukowina Tatrzańska

Na naszej pierwszej liście nie mogło zabraknąć także Tatra Glamp w Bukowinie Tatrzańskiej. Kolejnego miejsca w górach, które swoją nietypowością może zaskoczyć. 
Namioty sferyczne jako miejsce do spania? Z widokiem na góry i zachody słońca? To jest możliwe i to w Polsce. A my, kiedy tylko będzie ku temu czas wybierzemy się do Tatra Glamp, żeby pokazać Wam nietypowy hotel od środka i opisać Nasze przeżycia. Ktoś już był? Widział? Przeżył tu swoją przygodę?

Jak na pierwszy raz hotelowych wzmianek to tyle. Mamy nadzieję, że hotelowy cykl przypadnie Wam do gustu, tym bardziej, że warto już planować wakacje.
Który hotel podoba Wam się najbardziej z listy tych dzisiaj pokazanych? Kto będzie się do nich wybierał?

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *