nowoczesne ogrodzenia

ogrodzenia nowoczesne

źródło
Marzec to miesiąc, który sprzyja budowie ogrodzeń. Świetny grunt pod fundamenty, dobra pogoda, możliwość zamknięcia działki zanim nastąpią prace ogrodnicze lub brukarskie, możliwość wytyczenia poziomów działki, a przede wszystkim odbiór nieruchomości nie tylko wraz z utwardzeniem nawierzchni, ale także zamknięciem ważnych punktów budowlanych na ogrodzie, to główne czynniki, które sprzyjają budowie ogrodzenia, kiedy znikną już przymrozki, a pogoda będzie sprzyjała murowaniu.

Ogrodzenie jest także wizytówką nieruchomości. Jakby nie patrzeć, jest to pierwszy element, na który zwraca się uwagę i w sumie ważniejszy niekiedy niż sama zabudowa domu – czasami ogrodzenie przysłania na tyle dużo powierzchni domu, że warto, aby były ze sobą spójne wizualnie.
 
Nowoczesne ogrodzenia pozwalają nie tylko być idealną częścią wizualną przestrzeni, ale umożliwiają inwestorom i odbiorcom wprowadzić w przestrzeń na tyle interesujące rozwiązania, które nie tylko będą eleganckie, ale także spowodują inny wyraz całej przestrzeni wokół, ulicy i wyrazu w dalszej części zaprojektowanej przestrzeni ogrodu.
Będą elementem spójnym z aranżacją, a nie stworzą ścianą dla rośli, które od wewnątrz całkowicie wybudowane ogrodzenie zasłonią.
 
Nie każdy rodzaj ogrodzenia jest tani w realizacji, ale kiedy planuje się budowę domu, warto przemyśleć rodzaj ogrodzenia i wykonać ten etap w momencie budowy domu. Nie będzie to wówczas tak duży wydatek kiedy już dom będzie wykończony, a na pewno nie będzie już takim obciążeniem. Jest to jednak wybór na lata, który często decyduje także przy sprzedaży nieruchomości, jeżeli kiedykolwiek by do tego nastąpiło.
Ogrodzenie jest wartością nieruchomości i warto o tym pamiętać, a budowanie ogrodzenia prowizorycznego, często kończy się dodatkowym wydatkiem, który nie tylko trwa latami, ale po pewnym czasie niszczeje i wymaga ponownego przebudowywania.
 
Dzisiaj prezentujemy kilka nowoczesnych rozwiązań, które mogą zainspirować przed budową własnych rozwiązań.
 
Jakie Wy macie największe problemy podczas planowania swoich ogrodzeń? Co jest dla Was największym wyzwaniem?
 
źródło
źródło
źródło

 

 
źródło
źródło
 
źródło
źródło
źródło
 

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Jeden komentarz

  1. Ja z żoną zmieniliśmy stare, dość klasyczne ogrodzenie na takie bardzo nowoczesne i był to świetny wybór. Mam wrażenie, że nowe ogrodzenie odmieniło wygląd naszego domu od zewnątrz. Zdecydowaliśmy się na daszek gładki LONG z firmy Kost-Bet, którą mieliśmy praktycznie pod nosem, ponieważ szukaliśmy firmy z okolic Częstochowy, aby móc zobaczyć na żywo, jak dane ogrodzenia mogą wyglądać. Pomogło nam to w decyzji, bo czasami to, co na zdjęciach nie odzwierciedla wyglądu rzeczywistego. U nas okazało się, że wybór był strzałem w 10 pod względem technicznym i wizualnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *