jak zaaranżować wiosnę we wnętrzach?

rośliny we wnętrzach

Czas ucieka bardzo szybko. Dzisiaj mamy już ostatni dzień lutego, więc dwa pierwsze miesiące roku za Nami, a wraz z ich zakończeniem początek wiosny i życia pełnego zieleni.

My kochamy wiosnę, bo wszystko, tak jak i życie, budzi się wraz z nowym rokiem na nowo.

W tym roku wiosna przyszła szybciej, a przynajmniej część rejonów Polski mogło odczuć to już w lutym.
Ponadto pojawiające się pąki na drzewach i bazie, w tym roku nie mają zamiaru czekać w nieskończoność i już możemy mieć pewność, że wiosna przyjdzie już w marcu.
Jest to ogromny atut, bo kto nie lub większej ilości słońca i bardziej pozytywnych krajobrazów, niż szare zimowe dni?
 
Ale, aby wiosna była w Naszym życiu cały rok, warto pomyśleć o zaprojektowaniu i zrealizowaniu w swoim domu czy mieszkaniu zielonego kącika.
Wiosna to idealny czas na tego typu przedsięwzięcia, gdyż dostępność roślin jest w sezonie dużo większa niż zimą i można w pełni dostać wszelkie odpowiadające Nam gatunki roślin, które sprawdzą się w pomieszczeniach.
 
źródło
źródło

Prezentujemy dzisiaj kilka fascynujących inspiracji jak można zaaranżować zieleń we wnętrzach. Nie są to polskie rozwiązania, z tego względu, że w polskich rozwiązaniach brakuje jeszcze takiej projektowej swobody i wprowadzaniu roślin do domu z taką lekkością i rozmachem. Większość inwestorów woli zainwestować w sztuczne rośliny, niż w prawdziwe, które wystarczy połączyć z odpowiednim nawodnieniem i odwodnieniem. Obecne możliwości tworzenia zielonych ścian pozwalają naprawdę na wiele. Kiedy natomiast nie możliwe jest podłączenie nawodnienia do zielonej ściany warto wówczas wybrać rodzaje roślin jak np. pochodne mchu i mchu chrobotka, które stałego nawodnienia nie potrzebują. Wilgotność w powietrzu lub zraszanie ich co pewien czas, w zupełności wystarczy. Podobnie zachowują się storczyki. Mogą wisieć na nitce, bez jakiejkolwiek doniczki, a opryskiwane wodą i tak będą się świetnie rozwijać a nawet kwitnąć. W naturalnym środowisku żyją i rosną na gałęziach drzew, więc czy naprawdę potrzebna jest im doniczka?
 
 
Sami zobaczcie, że rośliny w domu mogą wyglądać naprawdę imponująco i nie sprawiać żadnego kłopotu. Jednym z przykładów jest zieleń w łazience lub zielony stolik czy ława.
 
Kto z Was zdecyduje się na zieleń we wnętrzu w tym roku? Jeżeli będziecie potrzebować projektu, chętnie pomożemy.

 

 
Źródło
Źródło
źródło
źródło
źródła
źródło

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *