dzielnica biznesowa Paryża, popularny ogród Tuilerie w sercu Paryża i liczne Wieże Eiffla – momentami jak z wizualizacji

dzielnica biznesowa paryża
La Defense – nowoczesna dzielnica biznesowa Paryża, to także paryska aglomeracja biznesowo-wystawienniczo-handlowo-mieszkalna z częścią sportową i rozrywkową.

To tu znajduje się Promenada rozciągająca się ze schodów Wielkiego Łuku – La Grande do Luwru i rozpościerająca widok na jakże popularne i oblegane miejsce przez mieszkańców i przyjezdnych. 
Jest to główne centrum biznesowe we Francji i w dzielnicy tej mieści się kilkanaście ekskluzywnych hoteli i apartamentowców.
Nowoczesne budynki, szklane zadaszenia, nietypowe konstrukcje, do tego liczne rzeźby, flagi, maszty z flagami pokazującymi kierunek wiatru, liczne place, rzeźby,  dwupoziomowe rozwiązania, a do tego jedna kluczowa rzecz – wszystko dla ludzi i z myślą o ludziach – liczne stojaki na rowery, miejsca do siedzenia, do tego liczna zieleń wkomponowana w całe założenie, kolorowa fontanna, która niestety o tej porze była nieczynna, nowoczesne, kolorowe rzeźby i pewnie kroczący uliczkami ludzie – to najbardziej charakterystyczne co wyróżnia dzielnicę biznesową.
Jeżeli jednak w tej nowoczesnej dzielnicy, która łączy w sobie nie tylko prace, ale i wypoczynek, zabraknąć może niektórym i tak bardzo licznej zieleni, to wówczas warto wybrać się do samego serca Paryża, gdzie na odcinku pomiędzy Luwrem, Placem Zgody i Sekwaną można wypocząć w ogrodzie, z charakterystycznymi miejscami do siedzenia – zielonymi krzesłami, które można przestawiać gdzie się ma ochotę. Nie są one ani przywiązane, ani ustawione w określonym miejscu. Mieszkańcy mogą ustawiać i konfigurować je dowolnie – w letnie, słoneczne dni opalać się nad okrągłymi w kształcie zbiornikami, bądź przysiąść pod drzewem, w cieniu. Takie rozwiązanie zobaczyć można w Parku Tuileries.
Ale z Paryżem wiąże się jedna najważniejsza architektura – Wieża Eiffla, więc nie może się bez niej obejść wśród licznych pamiątek, które w 90% są właśnie nawiązaniem do wieży.
Figurki, breloczki, magnesy, kule śnieżne i wiele wiele innych gażdżetów właśnie z tym motywem – do wyboru, do koloru można kupić w miejscowych sklepikach. 

A kiedy już się zakupi pamiątkę, posmakuje miejskich przysmaków  i wypocznie w dostępnych w mieście parkach, można powrócić na biznesową dzielnice, aby dokładniej przyglądnąć się nowoczesnym szczegółom. Bo czy niektóre z nich ie wyglądają jak z wizualizacji, jak nieprawdziwe, jak inne od reszty miasta, a tak prężnie rozwijające się.
W Paryżu każdy znajdzie coś dla siebie i mimo, że pogoda nie zawsze będzie słoneczna, a kontrasty nieba w połączeniu ze szklanymi biurowcami, nie będą powodować efektu odbić, to warto to wszystko zobaczyć na własne oczy.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *