Park Brodowski w Szczecinie

park brodowski szczecin
Park Brodowski w Szczecinie, to park zlokalizowany w dzielnicy Żelechowa, na wzgórzach Warszewskich. Jak podają Wikipedia Park powstał na terenach przedwojennego Cmentarza Brodowskiego.
W ostatnich latach park został zmodernizowany i udostępniony mieszkańcom miasta, tworząc nowe miejsce publiczne.

Dzięki urozmaiconemu położeniu parku nowa przestrzeń uzyskała wiele punktów widokowych, a urozmaicona rzeźba terenu pozwoliła wytyczyć różne funkcje w krajobrazie, jak siłownie na świeżym powietrzu, plac zabaw dla dzieci, z którego hałasy nie są słyszalne w innych częściach parku, a także wiele miejsc do siedzenia, czy ścieżka wokół stawu, dzięki czemu można spacerować a nawet biegać. 
Każdy znajdzie w nim coś dla siebie.
Park nie jest jeszcze tak popularny jak inne parki w mieście, ze względu na swój jeszcze niezbyt długi status istnienia. Inne parki, jak Park Kasprowicza czy Park Żeromskiego są znacznie częściej użytkowane, mimo mniejszej ilości atrakcyjnych widoków, czy funkcji, ale są położone w korzystniejszych częściach miasta i lepiej skomunikowanych z centralną jego częścią. 
Dzisiaj prezentujemy park, ze względu na jego urokliwość, szczególnie w okresie jesiennym, a także formę nowoczesną jaką uzyskał po modernizacji.
Mamy nadzieję, że ta niewielka, ale jednak nowoczesna nuta wizerunkowa się tutaj utrzyma i park z roku na rok będzie wyglądał tylko coraz lepiej.
krajobraz

park brodowski

staw szczecin

szczecin

widok na park

park w szczecinie

park brodowski

park w szczecinie

woda w krajobrazie

park w szczecinie

pies w podróży

jezioro
jezioro

pies w podrózy

nabrzeże

park brodowski szczecin
park brodowski szczecin

krajobraz

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *