ApartHotele – czym są i dlaczego warto?

apart hotel varsovia apartamenty

Większość z Nas, wyjeżdżając do innego miasta, w pierwszej kolejności poszukuje noclegu w hotelach, hostelach, pensjonatach, a w mniejszych miastach np. agroturystyki, domków letnich, domków campingowych (campingów), a w ostateczności także pól namiotowych.

Gdziekolwiek nie jedziemy i gdziekolwiek byśmy nie byli poza domem, spać gdzieś trzeba, więc dzisiaj chcemy zaprezentować świetne rozwiązanie jakim są aparthotele, czyli z angielskiego apartament + hotel.

Nocleg tego typu jest jeszcze ciągle mało popularny w Polsce. Wiele osób uważa taki nocleg za kosztowny i nawet nie sprawdza możliwości cenowych aparthoteli, przez co z góry przekreśla dla siebie wygodny nocleg w pięknym i nowoczesnym otoczeniu. Oczywiście nie każde Polskie miasto może pochwalić się dostępnością aparthoteli, ale warto poszukiwać tego typu noclegu w każdym mieście.
Na przykładzie nowo powstałego aparthotelu w Warszawie – Varsovia Apartamenty wchodzącego w skład osiedla Bliska Wola na Odolanach, który został otwarty latem tego roku, chcemy nieco poruszyć dzisiaj temat aparthoteli, bo uważamy rozwiązanie nie tylko za nowoczesne, ale także warte uwagi, innowacyjne, przyszłościowe i rozwojowe. Przynajmniej my chętnie byśmy z takiego noclegu skorzystali, a i sami w aparthotele w przyszłości zainwestowali.
Czym jest w takim razie aparthotel?
Jak podaje definicja z Hotelopedii (Wikipedii tylko inaczej 🙂 ), to kompleks apartamentów – mieszkań, który w zakresie sposobu ich wynajmowania funkcjonuje jak hotel. Taka definicja aparthotelu oznacza, że apartament można wynająć np. na kilka dni bez konieczności podpisywania terminowych umów.
Jak to rozumieć? Po prostu są to mieszkania na wynajem dniowy, ale obsługiwane jak hotel, czyli mają rejestracje i obsługę hotelową. Stąd też w przeciwieństwie do wynajmu mieszkań na miesiące, jest to idealna alternatywa dla przyjezdnych, którzy nie planują wyjazdu z własnego domu na dłużej , niż np. do miesiąca czasu. Często ta forma noclegu kierowana jest dla biznesmenów, pracowników firm odbywających szkolenia czy delegacje, kierowców zawodowych i wszystkich chętnych turystów.
Nowo powstałe aparthotele na Odolanach w Warszawie zachwycają już na wejściu. Kryształowy sufit, szklane schody, zielona ściana z roślin, luksusowe materiały, element wodny pod schodami, fotele w charakterystycznym kolorze i stylu – dla Nas – ideał wnętrza!
Mimo, że jeszcze nie udało Nam się wejść do środka i nie udało Nam się wynająć aparthotelu, to właśnie na Bliskiej Woli kiedyś z oferty skorzystamy, aby móc pokazać Wam wnętrze recepcji i mieszkanie, które uda Nam się zarezerwować/wynająć na nocleg.
Prezentowana recepcja to wnętrze, które jest nie tylko wizytówką Varsovia Apartamentów – tego nawet nie da się wykluczyć – ale także jest to wnętrze, które my, osobiście, uznajemy za ideał nie bez przyczyny – właśnie tak będzie wyglądać wnętrze, w którym kiedyś będziemy mieszkać – zieleń, dużo szkła, odbić, kryształów, światła, przejrzystości – połączenie luksusu z naturą, wodą. Przenikanie się architektury z naturą, innowacyjności i nowoczesności z klasyką i stylem. Dla Nas – ideał. A żeby się o tym przekonać, trzeba zobaczyć to na żywo. Nawet zza szyby, ale na żywo.
Nas Vasrovia Apartamety już kupiła – zachwyt zobaczenia wnętrza po raz pierwszy spowodował, całkowite zaniemówienie. W Naszym projektowym zawodzie, kiedy widzimy różne rozwiązania na co dzień, od wielu, wielu lat, mało które nowe rozwiązanie jest w stanie tak zachwycić, żeby spowodować całkowite zaniemówienie. Większość nowo powstających założeń często raczej rozczarowuje, bo jest zbliżona do już istniejących rozwiązań. Ale jak pojawia się taka perełka jak ta, którą dzisiaj prezentujemy, to nie dość, że nie możemy się napatrzeć i z chęcią zrobilibyśmy zdjęcia z każdego centymetra tej przestrzeni (aby móc powracać stale i cieszyć oczy wyjątkowym widokiem), to przynajmniej wraca Nam wiara w kreatywnych, otwartych na nowości ludzi, którzy nie boj się wyzwań – tak jak my.
Ogromne gratulacje dla inwestorów, pomysłodawców, dewelopera i wykonawców, którzy mieli okazje je zrealizować. To wnętrze, to Nasz ideał. 
Od zawsze do tego dążymy i pokazujemy takie perełki, aby zobrazować, że wszyscy powinni otaczać się takimi przestrzeniami i miejscami, bo człowiek dostrzega wtedy piękno tego świata. Jesteśmy na tej ziemi nie tak wcale długo. Często o tym zapominamy. Warto oglądać, otaczać się, i tworzyć niepowtarzalne piękne rozwiązania, bo dzięki nim świat jest przyjemniejszy.
Oby takich rozwiązań było jak najwięcej.

aparthotel

warszawa hotel

hotel warszawa

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *