Samochody na minuty – co to jest, czy warto?

samochody na minuty

W obecnych czasach, kiedy jedni zastanawiają się jak unowocześniać motoryzacje i proponować coraz to lepsze samochodowe rozwiązania, drudzy wręcz przeciwnie – chcą wyprowadzać samochody z centrum dużych miast tłumacząc to zanieczyszczeniem, smogiem lub brakiem miejsc parkingowych, my uważamy, że samochody nie powstały po to aby z ich rezygnować, ale aby z nich korzystać i pamiętać, że tylko samochód daje pełną niezależność, wolność i dzięki niemu możemy dotrzeć w miejsca, do których komunikacja miejska czy kolej nie docierają.

W całym swoim życiu przejechaliśmy tysiące kilometrów. Każdy wyjazd to nie tylko konkretny cel, czy załatwienie spraw zawodowych czy innych, ale także możliwość zwiedzenia miejsc i otoczenia do którego zmierzamy lub które mijamy.

noc

Czasami zdarza się tak, że samochód Nam się zepsuje, sprzedamy obecny, bo marzy Nam się lepszy i planujemy nieco zaoszczędzić aby zainwestować w lepszy model, albo po prostu sytuacje życiowe spowodowały, że musieliśmy rozstać się z samochodem na pewien czas, aby zakupić inny model, kiedy już poukładamy swoje życie. Czasami także jako młodzi kierowcy może być Nas po prostu nie stać na pierwszy samochód, albo uważamy, że wieloletni samochód to będzie ujma, bo otoczenie naciska i ocenia Nas tylko po samochodzie. Jakikolwiek powód by to nie był, że nie posiadamy własnego samochodu, obecnie jest mnóstwo rozwiązań, dzięki którym posiadane prawo jazdy, nie będzie musiało kurzyć się na półce i czekać na ten wymarzony moment zakupu swoich własnych czterech kółek.

w podróży
Jedną z możliwości pojeżdżenia samochodem kiedy nie mamy własnego auta jest wypożyczenie samochodu w wypożyczalniach.
Wypożyczalnie samochodów znajdują się w większości dużych polskich miast. Można wynająć klasyczne marki samochodów jak i te bardziej ekskluzywne. Małe dwudrzwiowe modele, jak i samochody dostawcze. Luksusowe modele ze składanym dachem, jak i skromne pojazdy z podstawowymi funkcjami. Wypożyczyć można takie samochody na dni, tygodnie, miesiące, bądź na podróż z limitem kilometrów. Wszystko zależy do jak długiej trasy jest Nam samochód potrzeby, albo jaką sprawę mamy do załatwienia.
Nie zawsze jednak potrzebujemy wynajmować samochód na dni kiedy skorzystamy z niego dwa – 3 razy w ciągu dnia, bo pilnie potrzebujemy gdzieś podjechać czy coś przewieźć. Nie jest wówczas opłacalne wynajmowanie samochodu na dzień, bo poza kaucją, którą trzeba przy wypożyczeniu opłacić, należy także za wynajem tego krótkiego korzystania zapłacić, następnie zatankować paliwo które się zużyło (oddaje się samochód w takim samym stanie jak się wypożyczyło oraz z pełnym bakiem), jak go zanieczyścimy to również musimy odkurzyć go i umyć. Są to często na tyle wysokie koszty jak na 3 przejazdy, że przy wypożyczeniu dobowym trzeba przemyśleć jak go jeszcze wykorzystać, aby wynajem był opłacalny.


nowoczesny samochód
Dlatego alternatywą wynajmu samochodów na doby są samochody na minuty.
Świetne rozwiązanie, bardzo intuicyjne, pozwalające zaoszczędzić mnóstwo czasu, pozwalające dojechać w każde miejsce w mieście nie myśląc o tym gdzie dzwonić po taksówkę, czy zamówiony uber przyjedzie na czas, albo czy utkniemy w zapełnionym autobusie czy tramwaju stojąc w korku, zamiast przyjemnie słuchać muzyki w samochodzie i po prostu usiąść za kierownicą, minąć korki i wszędzie wygodnie dojechać na czas.
Niestety samochody na minuty nie występuj w każdym Polskim mieście, przez co wiele osób nie wie o istnieniu takich możliwości. Ubolewamy nad tym, bo po skorzystaniu z samochodu na minuty, już po pierwszym razie możemy stwierdzić – będziemy jeździć często 🙂
Samochody na minuty można spotkać w takich miastach jak Warszawa, Poznań, Bydgoszcz, Trójmiasto, Katowice, Kraków, Lublin, Wrocław, Łódź – dotyczy to aplikacji Traficar – oraz Warszawa i Poznań – dotyczy to aplikacji 4mobility
 Na czym polega wynajem samochodu na minuty?
Na początek – aplikacja na telefon. Bez niej – ani rusz.
To właśnie aplikacja pozwala wynająć samochód na minuty. Po zarejestrowaniu się w aplikacji, podpięciu numeru karty, z której będzie opłacany wynajem, zweryfikowaniu danych przez firmę, możemy szukać samochodu na ulicach miasta.
Tak, bo właśnie samochód na minuty może stać w dowolnym miejscu w mieście. Może być pod Twoim domem, bo ktoś go właśnie oddał przyjeżdżając do domu. Może będzie trzeba do niego dojść ok. 10 minut, bo wszystkie inne będą akurat zajęte, a może akurat będziesz iść ulicą i osamotniony będzie stał na parkingu. Mapa w aplikacji pokazuje wszystkie dostępne samochody, wskazuje czas dojścia do niego i umożliwia zarezerwowanie, nawet jak się jest daleko.
Pod dojściu do samochodu wystarczy zeskanować kod QR będący na samochodzie, otwierają się drzwi i wsiadamy.

samochody na minuty

I jak go uruchomić – oto jest pytanie?

Uruchamia się samochód kluczykiem, który jest w samochodzie zlokalizowany w bezpiecznym, ale wygodnym miejscu. Bierzemy kluczyk i możemy ruszać.
A kiedy potrzebujemy podjechać gdzieś na chwilkę i nie chcemy wynajmować później kolejnego samochodu, po prostu zamykamy kluczykiem samochód, opłaty naliczane są za postój inaczej, wracamy i dalej możemy korzystać z samochodu.
I bez obaw – za 10-15 minut jazdy nie zapłacimy kilkuset złotych, są to naprawdę groszowe sprawy 🙂 Czasami możemy zapłacić kilka złotych, a czasami kilkadziesiąt – wszystko zależy jak długo korzystamy i jeździmy.
Jedno jest jednak pewne – nie musimy się martwić czym gdzie dojechać, ile skasuje Nas taxi lub czy komunikacja miejska nie zawiedzie. Wsiadamy, jesteśmy wolni, płacimy ile wyjeździmy, a kiedy będziemy widzieć, że jest za dużo. Możemy przystanąć w dowolnym miejscu w strefie i zakończyć wynajem.  Obserwowanie opłat na bieżąco pozwala obserwować swój budżet, więc wiemy ile zapłacimy po każdej mijającej minucie.
I czy możemy powiedzieć coś jeszcze?
Chyba tylko to, że pomysł takiego wynajmu to najlepsze co mogło powstać – gratulujemy założycielom mądrej decyzji 🙂

Dajcie znać w komentarzu czy korzystacie z wynajmu samochodów na minuty?
Znacie też skutery na minuty? O nich będzie kolejnym razem.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *