co inspiruje do nowoczesności?

gąsienica
Pracownia Nowoczesności powstała z bloga firmowego biura projektowego Pracownia Aranżacja. Jako oddzielona już marka pozwala pokazywać znacznie więcej tematów niż tylko tematy z dziedziny projektowej, na której początkowo opierała się cała tematyka strony, a dzięki temu chętniej i przyjemniej dzielimy się z Wami codziennymi spostrzeżeniami, gadżetami, technologiami, miejscami, które Nas fascynują i zawsze fascynowały, a które mamy nadzieję i dla Was będą ciekawymi podpowiedziami jak żyć nowocześnie i inaczej niż wszyscy.

Od zawsze jednak, zadawano Nam w pracy jedno pytanie – czym się inspirujemy, co Nas inspiruje?

Są to pytania, które w świat projektowy tak mocno przylgnęły, że każdy uważa, że powinno się kimś, czymś inspirować, aby zaproponować pomysłowe projektowe rozwiązanie.
My nie inspirujemy się przy projektowaniu innymi ludźmi,czy już istniejącymi założeniami. Należymy do osób, które chcą być inspiracją dla innych, czyli tworzyć coś swojego, wyjątkowego, a nie naśladować innych, bo popełniliśmy w latach młodości dwa błędy inspirując się kimś, bo brakowało Nam wiary w siebie i własne możliwości. Od tamtego czasu ogrom rzeczy się zmieniło. Zresztą bardzo nie lubimy ludzi, którzy kopiują innych, bo od razu wiemy, że są to osoby nie potrafiące podejmować własnych wyzwań, chcą błyszczeć, ale kosztem innych bądź nie mają nic swojego do zaoferowania i musza podpierać się innymi.

larwa

My, oduczyliśmy się inspirować innymi na studiach. Studia to takie miejsce, w którym cały czas sugerują inspirowanie się innymi. Wręcz wymuszają, żeby przy każdym projekcie pokazać tonę inspiracji opartych na już istniejących rozwiązaniach. Wielu projektantów jeszcze po studiach przygotowuje projekty, w których aż wylewa się masa założeń i rozwiązań już istniejących, zaprojektowanych i zrealizowanych przez innych, które Ci projektanci wkładają tylko w swój pomysł i rozliczając go tak samo jak projektanci, którzy w projekcie wymyślają tylko swoje autorskie rozwiązania. 
Często tłumaczą to faktem, że inwestorowi/klientowi trzeba pokazać jak to będzie wyglądało. Ale czy jako projektanci to oni nie powinni pokazać na podstawie własnego projektu jak to zrobić? Przecież nazywają się projektantami, a nie odtwórcami.
Zatem czym my się od lat inspirujemy przy projektowaniu bądź tworzeniu nowych rzeczy  i rozwiązań?
Inspirujemy się naturą.
Natura jest wręcz niepojęta. Ma taki ogrom różnorodnych w sobie rozwiązań, że zawsze dziwimy się jak mało osób czerpie z niej inspiracje.
Dzisiaj pokazujemy jakie cudeńko udało Nam się spotkać ostatnio w samym centrum Warszawy, przy budynku Warsaw Spire.
Pewnie, swobodnie, szedł przed siebie robak. Robak, a dokładniej wyjątkowa gąsienica, a może i stonoga. Ciężko powiedzieć jak się nie jest specjalistą w dziedzinie tak wyjątkowych okazów, ale to właśnie takie chwile, takie cuda są dla Nas największą inspiracją.
Robak, kiedy się przestraszył, stanął nieruchomo i nastroszył swoje piórka. Wówczas pomiędzy jasnym ubarwieniem ukazały się czarne włochate pęknięcia, które kontrastując jeszcze bardziej zachwycały swoją kolorystyką.
Wielu ludzi uważa, że wie już wszystko, że widziało już wszystko, że na wszystkim się znają. A my zawsze uważamy, że nie ma człowieka, który jest wszechwiedzący.
Człowiek żyje określoną ilość czasu na świecie, a tak mało dostrzega, tak mało inspiracji czerpie z natury, tak nie docenia uroków ziemi i tego, że jest na niej gościem, jak każde takie inne stworzenie. Inspiracja tak wyszukanymi gatunkami zwierząt czy roślin, zawsze powoduje, że wymyślamy coś innego, wyszukanego, swojego i nie musimy podpierać się już istniejącymi założeniami. Wręcz uciekamy od tego jak możemy, chociaż większość osób dopytuje skąd dany pomysł się wziął.
A my najchętniej odpowiadamy – z głowy i wiemy, że własnych pomysłów wstydzić się nie musimy.
Czy nie przyznacie, że ta gąsienica charakteryzuje się bardzo nowoczesnym wyglądem, nowoczesnym designem? Dodatkowo przez świat idzie dumnie, bo nie ma żadnych kompleksów i pewna siebie kroczy przez świat, czego wielu ludziom brakuje, a różnica między ludźmi  a nią jest kolosalna – wielkość.
My inspirujemy się naturą w każdym nowo pokazywanym pomyśle. A czym Wy inspirujecie się na co dzień? 

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *