nowoczesne miasto nocą

kocham warszawe plac europejski
Światło jest istotą życia. Tak mało przywiązuje się mu uwagi, uważając jako coś naturalnego i pewnego. Nie jest jednak pewne, a urok światła powinien za każdym razem przypominać, że gdyby światła nie było wieczorami i nocą poruszalibyśmy się w kompletnej ciemności. 

Od momentu kiedy mieszkamy w Warszawie, pasjonuje Nas w niej wszystko. Jest to miasto w którym tworzy się wszystko z rozmachem, w którym tętni życie, w którym życie na wysokich obrotach to codzienność, a wieczorami dalej miasto żyje i nie pustoszeje jak to jest np. w Szczecinie, w którym mieszkaliśmy przez dziesiątki lat.

Pokazujemy dzisiaj Warszawę nocą, a nawet nie nocą, a wczesnym wieczorem. Urok światła i istota elektryczności to nie tylko codzienna funkcja oświetlenia. To także wiele dodatkowych elementów, które podświetlone tworzą cały obraz przestrzeni, oświetlają teren najbliższy, a niekiedy zastępują też klasyczne rozwiązania oświetleniowe.

Jak istotne jest oświetlenie to chyba wie każdy, ale jak istotne jest w przestrzeniach publicznych – to niestety nie każdy już wie. Światło wprowadza klimat miejsca, pozwala pewnie kroczyć drogami, po zachodzie słońca, i podkreśla to co istotne.

Rzadko mamy okazję pisać o oświetleniu i chyba to zmienimy, ale mało kiedy uważa się to za istotny element. Wiele osób światło na zewnątrz uważa za zbędny luksus, a am wydaje się, że w dzisiejszych czasach to oznaka bezpieczeństwa, rozwoju, kreatywności oraz możliwość wydłużenia pory dnia, aby czerpać z życia jak najwięcej.

A Wy co sądzicie?
Umielibyście żyć bez światła w obecnych czasach, bez elektryczności?
Jak byście sobie to życie wyobrażali, gdybyśmy nie mogli oświetlać otoczenia? z przyjemnością poruszalibyście się po ciemnych ulicach czy jednak szybciej wracali do domów w związku z lękiem, strachem czy obawami, co w tej ciemności może się kryć?
Piszcie śmiało w komentarzach, jesteśmy ciekawi Waszej kreatywności.

warsaw spire warszawa

plac europejski nocą Warszawa
warszawa nocą
woda w mieście
woda w mieście

kocham warszawe

odbicie w wodzie

warszawa nocą
pies w mieście

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *