lecimy w Kosmos

Kiedy nadchodzi weekend, warto wykorzystać go w interesujący sposób.
Dobrą atrakcją są niedzielne wizyty na wystawach i w muzeach. Część z nich jest nawet w niedzielę darmowa, więc warto korzystać i mile spędzić czas.
Pracownia udała się ostatnio do Planetarium w Warszawie, na wystawę Patrz Ziemia. Wystawa dostępna jest dla wszystkich i jest bezpłatna. Jej zwiedzanie nie jest długie i zależy od każdego z Nas.

Warto jednak wybrać się w kosmos, zobaczyć świat z innej perspektywy, popatrzeć na zmieniające się słońce, ujęcia ziemi w różnych konfiguracjach, zostać astronautą czy po prostu poczuć się bliżej nieba.


Prezentujemy kilka zdjęć i zachęcamy do wizyty w Planetarium, gdyż poza wystawą, można zobaczyć tu znacznie ciekawsze rzeczy i wydarzenia, niż się tego możemy spodziewać na początku.
Warto czasami oderwać się od codzienności, spojrzeć na wszystko z daleka, dojrzeć siebie jako maleńki okruszek i zdać sobie sprawę, że wszystkie problemy nijak się mają do wielkości wszechświata. 
Czyż nie?:)

Centrum Nauki Kopernik to miejsce, które znane jest przede wszystkim z interaktywną wystawą.
Mniej popularne, a jednak bardzo interesujące i wartościowe, podłączone jest do niego Planetarium, które ma nie tylko możliwości spędzania tu miło czasu na darmowej wystawie, ale także umożliwia seanse, w których zobaczymy wszechświat z bliska.

Jest wiele interesujących wydarzeń. Można przyjść tu, aby obejrzeć pokaz na żywo, pokaz laserowy, muzyczny, koncert, a także film czy spotkać się z naukowcem.
Nas zaciekawia kilka pokazów i mamy zamiar się kiedyś na nie wybrać. Między innymi „na skrzydłach marzeń”, „jesteśmy kosmitami”, „czarne dziury”, lub „niewidzialny wszechświat. 
Jest to wszystko dla ludzi niepojęte, wyjątkowe, fascynujące. Nas też to fascynuje, więc bardzo chętnie wybierzemy się by to zobaczyć.

Kto z Was nie był jeszcze w Planetarium, albo nie wie co zwiedzić w Warszawie, to w pierwszej kolejności wybierzcie się na Bulwary, a tam znajdziecie Planetarium z mnóstwem atrakcji, jak i wiele innych niezwykłych miejsc do zwiedzenia i wypoczynku.
Zachęcamy – warto!

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *