Łódź Fabryczna – dworzec z ogromną przestrzenią

Łódzki Dworzec – Łódź Fabryczna, to miejsce, w którym Pracowni miała okazję być w czerwcu tego roku. Mimo, że na dworcu spędziliśmy trochę czasu, to jak się okazuje, nie widzieliśmy wszystkiego.
Zmęczenie po evencie See Bloggers i rozkładająca choroba dała się we znaki, brak pogody i ochoty do zwiedzania spowodowały, że to pierwsze miejsce, z którego nie mamy ogromnej ilości zdjęć, mimo, że miejsce jest warte uwagi.

Nowy dworzec Łódź Fabryczna zaskoczył Nas bardzo pozytywnie. Prezentuje się wyśmienicie, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz i bez wątpienia tworzy bardzo reprezentacyjne miejsce, czego nie można powiedzieć dla przykładu np. o dworcu w Szczecinie, którego budowa jak zawsze Nas zniesmaczyła (mieszkając wiele lat w Szczecinie i dając wiele nadziei temu miastu, niestety niestety przez lata nie doczekaliśmy się takich perełek architektonicznych, z których mógłby skorzystać każdy, teraz w Warszawie jest zupełnie inaczej).

Ale wracając do Łodzi, dworzec zaskoczył Nas nie tylko samą bryłą, ale także tym, że to jedyny dworzec, na którym nie ma ludzi. Dziwne? Nie dziwne, podobno to normalne.
Nam się jednak wydaje, że to nie jest kwestia, że ludzi tu brak, tylko po prostu wielkość dworca jest ta ogromna, że ludzie nie kotłują się w jednym miejscu, tworząc zbite zbiorowisko osób, a są rozproszeni po całym dworcu, więc nie widać tak naprawdę, ile tych osób faktycznie na dworcu jest.
Co prawda ma się wrażenie, że dworzec jest pusty, ale trzeba przyznać, że dzięki temu można także tu wypocząć pomiędzy podróżami, zrobić genialne zdjęcia, a nawet miejsce idealnie nadawałoby się na sezonowe jarmarki, ukryte pod nowoczesną kopułą dworca.
Oczywiście jest to kwestia przepisów, ale kiedy my czekaliśmy na pociąg, to aż chciało się powiedzieć – o to miejsce nawet byłoby znacznie lepsze dla See Bloggers, bo przestrzenie są bardziej funkcjonalne i rozmieszczone tak, że na jednym korytarzu można by było rozmieścić większość funkcji eventu, a przy okazji byłaby to ogromna reklama nie tylko dla wydarzenia, ale także samego dworca. My już widzimy takie nagłówki – „tylko na dworcu łódź fabryczna” można spotkać wszystkich twórców internetowych w Polsce.”
Nietypowe i oryginalne, a miejsce warte dłuższej uwagi.
Mimo tego, że czas Nam nie sprzyjał, aby podzielić się dzisiaj w pełni zdjęciami z Dworca, obiecujemy, że jeszcze się tam wybierzemy. Przy ładniejszej pogodzie, w lepszym momencie dla Nas i z lepszym przygotowaniem. 
Bądźcie z Nami na bieżąco, aby obserwować kiedy już to nastąpi.
Pamiętajcie, że możecie znaleźć Nas już na INSTAGRAMIE – przejdźcie do naszego profilu TUTAJ, a także na FACEBOOKU, możecie polubić nas TUTAJ.
Pamiętajcie, że im więcej Was Nas wspiera, tym bardziej możemy się dla Was rozwijać i zrealizować coś, co jest planowane tylko dla Naszych stałych obserwatorów i czytelników.
Nie możemy mówić jednak o wszystkim, zanim tego nie zrealizujemy, a realizacja jest zależna od Waszego czynnego udziału w tworzeniu naszej strony. Zatem lajkujcie, obserwujcie, komentujcie i bądźcie na bieżąco, bo kiedy przyjdzie czas – odwdzięczymy się 🙂


Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *