EC1, czyli Miasto Kultury w Łodzi

Czerwcowa podróż do Łodzi pozwoliła Pracowni poznać interesujące miejsce w Łodzi jakim jest EC1 Łódź – Miasto Kultury.

W budynku odbyła się największa impreza dla twórców internetowych w Polsce, więc tym samym mieliśmy okazję zobaczyć EC1 na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Musimy przyznać, że jak na nowoczesne budynki przystało, budynek faktycznie tą nowoczesnością się wyróżnia. Łączy w sobie historie i styl z lat minionych z nowoczesnym wzornictwem. I mimo, że nie do końca Nam odpowiadało rozmieszczenie pomieszczeń pod względem funkcjonalności, to wierzymy, że jakiś zamysł temu wszystkiemu służył i przyświecał. 
Duże powierzchnie pomieszczeń, inny styl każdego z nich, inne przeznaczenie i inne połączenia komunikacyjne, zapewne miały wprowadzić efekt tajemnicy i tego, że odbywające się w budynku wydarzenia, są na tyle różnorakie, więc dopasowanie wnętrz pod poszczególne funkcje eventów i imprez czy wydarzeń tematycznych, nie mogło być tu taka znacząca i oczywista. 
Mimo, że wyjątkowo po wejściu do budynku nie mieliśmy efektu „wow”, tylko – „ale kula” to za pomysłowość architektoniczną i zapewne ogrom spędzonych godzin pracy przy realizacji projektu, a później wykonania w realnym terenie, dajemy duży plus. 
A jak Wy oceniacie budynek?
Dużo zdjęć poniżej powinno przybliżyć Wam obraz EC1 jeżeli jeszcze nie mieliście okazji go zwiedzić. Uważamy, że zwiedzić warto, bo kryje w sobie wiele ciekawych elementów, wartych opowiedzenia, ale dajcie znać w komentarzu czy taka bryła przypada Wam do gustu, co Wam się podoba najbardziej, co byście chcieli w niej zmienić? Piszcie śmiało swoje spostrzeżenia.
Miłego oglądania.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *