Nowoczesne technologie w samochodzie

Jak możecie nie raz przeczytać na Naszej stronie, pasjonują Nas samochody. Nowoczesne, szybkie, sportowe, jedyne w swoim rodzaju.
Obecnie nawet te bardzo popularne modele bądź nowe wzory popularnych marek, są coraz bardziej ulepszane i posiadają tak nietypowe funkcje, których nie można spotkać w klasycznych, dawnych wersjach samochodów.

Mimo tego, że technologicznie wszystko się rozwija, to wiele osób także na to narzeka – że jak coś się w komputerze samochodu zepsuje, to jedyne co pozostaje, to jego odholowanie.
Dawno, dawno temu nie można było nawet zamarzyć o 'pomocy’ samochodu w trakcie prowadzenia czy parkowania. I nie mówimy tu o ekskluzywnych modelach, ale tych najzwyklejszych, zwyczajnych jeszcze z lat 90tych i początków 2000 roku. Do tej pory tamte modele cechują się dużą popularnością, gdyż mimo braku technologii przywołują masę wspomnień, a także taką prostotę i brak skomplikowania w prowadzeniu.
W naszym życiu raz jeden przeżyliśmy kolizje samochodową. Nie jest to nic przyjemnego, szczególnie kiedy siedzi się za kierownicą, jedzie przepisowo, a ktoś w Nas wjeżdża z pełnym impetem i uderza w bok samochodu Opanowanie pojazdu po takim uderzeniu i cały czas otwarty umysł, powoduje, że jest się w stanie unikną jeszcze wielu nieciekawych sytuacji z tym związanych, jak np. dachowanie czy przewrócenie się samochodu na bok. Tego na szczęście uniknęliśmy, a świat widoczny  jako pasiasta kolorowa tęcza, kiedy pojazd kilkakrotnie obraca się według własnej osi i staje przeciwnie do kierunku jazdy, jest nietypowym przeżyciem, które pamięta się długo. Ale nie sama kolizja i ujście z niej (w miarę cało) jest największym problemem. Schody zaczynają się później kiedy następuje załatwianie spraw związanych z odszkodowaniem czy naprawą, nie mówiąc już o zdrowiu, które ujawnia efekty uderzenia dopiero po kilku tygodniach od kolizji, poprzez ogromne, pojawiające się na ciele siniaki. Aby w takiej sytuacji otrzymać odpowiednie odszkodowanie dużo zależy od osoby – pracownika/marki/firmy, w którym ubezpieczony jest winowajca kolizji. I nie zawsze jest to łatwa do przejścia droga – szczególnie jak trafi się na osobę nieludzką.
Ostatnio na wydarzeniu See Bloggers Pracownia miała okazje uczestniczyć w teście marki Seat, który to test polegał na prowadzeniu auta z zaklejonymi wszystkimi szybami i manewrowaniu samochodem tylko za pomocą ekranu komputera widocznego w pojeździe. To wszystko możliwe było dzięki kamerom umieszczonym na zewnątrz, wbudowanym już na stałe w pojazd.
Uświadomiło nam to wtedy, że nawet w najtrudniejszej samochodowej sytuacji, obecna technologia i czujniki mogą pozwolić nam np. bezpiecznie wydostać się z auta, zobaczyć czy po jego bokach lub z tyłu wszystko dzieje się dobrze, a nawet zareagować kiedy inny kierowca w trakcie cofania, nie uderzy w Nasz samochód czy go nie uszkodzi. Kamery to rejestrują i pozwalają pomóc zarówno w spornych sytuacjach, jak i na codzień, w trakcie codziennej jazdy samochodem.
Możemy zobaczyć w jakiej odległości znajduje się słupek, krawężnik, z której strony wszedł jakiś zwierzak pod samochód, na co najechaliśmy, albo ile mamy miejsca na miejscu parkingowym – szczególnie kiedy parkujemy samochód równolegle, tzw. koperta.
Wszystkie ulepszenia, które pojawiają się w obecnych czasach, może i podwyższają cenę pojazdu, ale jednocześnie wpływają na zwiększenie naszego bezpieczeństwa, abyśmy mogli się cieszyć życiem i podróżowaniem przez długie lata życia.  
Kiedy już potrzebujemy pomocy, jeżeli taka kolizja czy wypadek już miała miejsce, oraz aby stres związany z tą sytuacją czy masa dodatkowych spraw do załatwienia (jak np. dobre odszkodowanie, czy naprawa stanu zdrowia) nie spowodowały, że już nigdy nie wsiądziemy do żadnego pojazdu lub tym bardziej za kierownicę, warto zgłosić się do ludzi, którzy w tej danej chwili mogą Nam pomóc i zadbać o nas kiedy my możemy najzwyklej w świecie nie mieć siły o siebie walczyć. 
Cieszmy się zatem, że nowe technologie pozwalają Nam często udowodnić swoją niewinność, pomóc wyjść z opresji albo po prostu przysłowiowo „dmuchać na zimne” i pozwalają korzystać z życia pełnymi garściami, ciesząc się nie tylko samym podróżowaniem, ale także wygodą i możliwościami umilenia tejże podróży.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Jeden komentarz

  1. Długo marzyłem o tym, by móc wsiąść do auta wyższej klasy, najlepiej jakiegoś nowego rocznika i sprawdzić jego możliwości. Zdecydowałem się na wynajem samochodów osobowych na weekend i od kilku miesięcy raz na jakiś czas jeżdżę sobie ekskluzywnymi autami. Mają w sobie to "coś" nie tylko pod względem wyposażenia, ale także wyglądu. Na mnie robią duże wrażenie i mam nadzieję, że kiedyś będę mógł sobie sprawić takie auto do kolekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *