Jak żyć…? – w nowoczesnych czasach

Nowoczesne życie, to często obraz życia na wysokim poziomie, w luksusie, z ogromem pieniędzy na koncie, z nowoczesnymi technologiami i innowacyjnymi produktami.
Wiele osób nie może pozwolić sobie na nie, inne nie mogą pozwolić sobie na stałą ich wymianę, a jeszcze inni , co miesiąc wymieniają sprzęty na nowe, by być ze wszystkim na bieżąco.
Jednak nie raz możecie przeczytać na Naszej stronie, że nie to jest istotą nowoczesnego życia jaki status się posiada, ani ile pieniędzy mamy w portfelu. Zależy to tylko i wyłącznie od Naszej wewnętrznej mentalności.

Kiedy ostatnio pracownia nowoczesności uczestniczyła w kilku nowoczesnych wydarzeniach, możemy powiedzieć jedno – wszystkie są one bezpłatne, więc dostępne dla każdego. Nie muszą być ani kosztowne, ani być przeszkodą, by czerpać z nowoczesności jak najwięcej.
Kiedyś wielokrotnie słyszeliśmy od innych – nie mogę wyjeżdżać, bo wyjazdy dużo kosztują, nie mogę prowadzić samochodu, bo mnie na niego nie stać, nie mogę się extra ubierać, bo nie mam pieniędzy na nowe ubrania, nie mogę mieć telefonu, bo nie mam za co go kupić, nie mogę prowadzić bloga  czy kanałów social media, bo nie mam Internetu i sprzętów, nie mogę nic zrobić, bo zbankrutowałem/am, nie mogę prowadzić firmy, bo nie mam na nią pieniędzy, nie mogę podjąć się nowej pracy, bo nie mam umiejętności.
Wymówek na nie życie nowoczesnym życiem jest mnóstwo.
Pracownia od lat kieruje się słowami pewnego mądrego człowieka, który kiedyś stanął na Naszej drodze,  brzmiały one tak – „Bogactwo jest dla ludzi, a ja też jestem człowiekiem”. Nam ono utkwiło tak bardzo i uświadomiło, że nic nas nie powstrzymuje do życia w nowoczesny sposób, poza naszym własnym postrzeganiem tejże nowoczesności.
Dlatego czy aby na słowa innych, że nic nie można, nie ma odpowiedzi?
Mówisz:
– nie mogę wyjeżdżać, bo wyjazdy kosztują.
Czy, aby sprawdziłeś/aś wszystkie opcje? Z tego co my wiemy, to podróż pociągiem może kosztować połowę normalnej ceny, busy ogólnopolskie i ogólnokrajowe mogą nas przewieźć przez pół kraju,  nawet za granicę za 1,00zł, loty samolotem mogą kosztować taniej niż obiad w restauracji, a podróż z kimś kto nas podwiezie swoim samochodem, np. dzięki aplikacji bla bla car nie tylko będzie korzystna finansowo, ale także wygodna. Wystarczy tylko szukać i rezerwować w odpowiednim terminie.

– nie mogę prowadzić samochodu, bo mnie na niego nie stać.
A od czego są wypożyczalnie samochodów czy w większych miastach –wypożyczalnie aut na minuty?
Słaby argument do nie robienia prawa jazdy, kiedy można już za 69,00zł wypożyczyć samochód na cały dzień, albo zapłacić groszowe sprawy za minutę jazdy i przejechać pół miasta z punktu a do b załatwiając przy tym wszystko szybciej. Brak pieniędzy to w tym przypadku nie argument.

– nie mogę się extra ubierać, bo nie mam pieniędzy na nowe ubrania.
Czy aby na pewno? A ile masz rzeczy, które leżą odłogiem? Sprzedaj stare ubrania, aby mieć na nowe lub skorzystaj ze sklepów internetowych. Modne ubrania możesz w sklepie internetowym kupić nawet za 1/3 ich wartości. Zatem na co czekasz?
– nie mogę mieć nowego telefonu, bo nie mam za co go kupić.
No tak, gdyby każdy idący ulicą i pokazujący najnowszy model, przyznał się do tego, że nie kupił go za gotówkę zmieniłby coś w twoim postrzeganiu? Może otworzyłby Ci oczy, że praktycznie każdy z tych modeli jest spłacany co miesiąc w usłudze telekomunikacyjnej, albo kupiony za małą wartość w komisie, i mało kto wydał na niego jednorazowo kilka tysięcy złotych, by być z nim na czasie. Ty też możesz tak zrobić, nic nie stoi na przeszkodzie.
– nie mogę prowadzić bloga czy kanałów social media, bo nie mam internetu czy sprzętu.
Czy aby na pewno, czy raczej Ci się nie chce bo nie masz na nie pomysłu?
Internet dostępny za darmo jest nawet w parkach, a z łatwością znajdziesz go w galeriach handlowych. Co do sprzętów – zacznij z tym co masz, bo doświadczenie zbiera się latami, a nie w jeden dzień.
– nie mogę nic zrobić, bo zbankrutowałem.
Fakt, nie jest to najprostsza sprawa, ale tylko z pozoru. Jeżeli nie wiesz – jest coś takiego jak upadłość konsumenckaJeżeli każdy miesiąc życia zawiązał Ci taką pętle na szyi, z której nie możesz się wyrwać, ciągle masz nadzieję, że coś się odmieni, uśmiechnie się los, a nerwy i stracona enegia przeminą jak pyłek na wietrze i nic się w tej kwestii nie zmienia, to dlaczego nie korzystasz ze wszystkich możliwości? Zgłoś się do prawnika i ogłoś upadłość konsumencką. Zacznij wszystko drugi raz – ale mądrzej, a niech ta lekcja nauczy Cię siły, wytrwałości, cierpliwości i nie popełniania tych samych błędów, nawet wtedy kiedy świat i otoczenie będzie Cię do nich namawiać. Możesz urodzić się drugi raz za życia i nie myśleć, kto co o tym powie. Kto z nich wie co Cię jeszcze czeka? A może w tym życiu po upadku zaczniesz się wznosić i z bankruta staniesz się milionerem? Wielu milionerów tak zaczynało J

– nie mogę prowadzić firmy, bo nie mam pieniędzy.
A czy nie ważniejsze powinno być tu pytanie – czy mam klientów? Pieniądze przecież przyjdą z nimi.

– nie mogę podjąć się nowej pracy, bo nie mam umiejętności.
A kiedy uczyłeś/aś się chodzić, jeść, pić, mówić, pisać, to też rezygnowałeś/aś z powodu braku umiejętności?
Czy musimy tkwić w jednym zawodzie przez całe życie, nawet kiedy nie czujemy się w nim dobrze. Czy nie lepiej pod koniec życia powiedzieć – tyle wiem, tyle rzeczy poznałem/am, tyle umiem, tyle zmieniłem/am, że czuje spełnienie. Jestem z siebie dumny/a
Dlatego kiedy zadajesz sobie pytanie – jak żyć i szukasz setki wymówek, , że nie możesz żyć nowocześnie, to zastanów się jak możesz z tego wszystkiego korzysta nie mając ani jednej złotówki w portfelu.
Wtedy tylko usiądziesz i będziesz czekać na koniec swojego życia? Czy zaczniesz żyć w zgodzie z nowoczesnymi technologiami i otoczeniem, nawet wtedy nie będziesz mieć niczego?
Daj znać w komentarzu co Ciebie ogranicza przed życiem w nowoczesny sposób?

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *