Trójwymiarowy beton architektoniczny w łazience? Czy to możliwe?

beton architektoniczny

Źródło
Beton architektoniczny to bardzo popularny materiał w nowoczesnych założeniach.
Wielkoformatowe betonowe płyty są już znane od kilku lat i za każdym razem ich zastosowanie we wnętrzu czy na elewacjach budynków robi ogromne wrażenie.
 

Nie każdy jednak decyduje się na beton we wnętrzach właśnie ze względu na określony format, który narzucony jest odgórnie przez producentów, a także nie każdemu odpowiada jednolita barwa surowego betonu.
 
Beton surowy, a beton architektoniczny różni się jednak od siebie wizualnie, a przy tym różni się także koszt betonu architektonicznego od zwykłego.
 
Źródło

Wielu Naszych inwestorów jako zamiennik proponowanego przez Nas betonu architektonicznego szukała na własną rękę alternatywnych tańszych zamienników, które zupełnie nie dawały obrazu betonowych płyt architektonicznych.
 
Źródło

Kiedy pojawiły się na rynku betonowe płyty architektoniczne 3d, dla wielu inwestorów beton zyskał nowe znaczenie. Szukanie zamienników już wydaje się wręcz nieopłacalne, patrząc na trójwymiarowy efekt, jaki mogą dać i zapewnić trójwymiarowe płyty architektoniczne.
Łączenie prostych płyt betonowych z trójwymiarowymi to wydobycie nowoczesności w każdym centymetrze pomieszczenia i nadanie mu ekskluzywnego wyglądu. Nie tyle materiał zaskakuje wizualnie, ale także jakościowo, dzięki czemu wnętrze zyskuje luksusowy wyraz.
 
Źródło

A co z zastosowaniem?
 
Jedni powiedzą – nie wszędzie się nadaje. Inni powiedzą – ciężko beton się zmywa.
Ale czy na pewno chodzi o ten sam beton, który dostępny jest w specjalnie przygotowywanych płytach, i jest to beton architektoniczny?
 
Beton architektoniczny produkowany jest w taki sposób, aby zarówno jego pielęgnacja jak i zastosowanie były wszechstronne. Gdyby tak nie było, beton architektoniczny nie byłby wykorzystywany np. na elewacje budynków, czy na obłożenie szybu kominowego od kominka, który narażony jest na różne temperatury i czynniki związane z użytkowaniem, już nie wspominając o posadzkach narażonych na ciągłe chodzenie.
 
Co zatem z łazienką?
 
Źródło
Beton architektoniczny do łazienki staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Małe łazienki można pokryć kilkoma wielkoformatowymi płytami, aby cała łazienka była gotowa dosłownie w kilka chwil. Jednak to trójwymiarowe płyty robią w łazience największe wrażenie i to one zarówno jako akcent jak i cała ściana pełnią rolę zamiennika dekoracyjnych płytek ceramicznych.
Są przystosowane do zmieniającego się nawilgocenia pomieszczeń ze względu na swoją technologię. Sprawdzają się w pełnym nawilgoceniu (tak jak w przypadku tych samych płyt przeznaczonych na elewacje budynków), a także idealnie sprawdzają się przy zmiennej temperaturze, którą często możemy w łazience spotkać.
 
Źródło
Płyty 3d pozwalają nie tylko zastąpić płytki ceramiczne. Niekiedy wyglądają jak front szafek, co pozwala pokryć fragmenty zabudowy i wizualnie stworzyć wnętrze, które będzie wyglądać przytulniej, niż w przypadku zastosowania klasycznych, znanych płytek. Dzięki trójwymiarowemu układowi pięknie prezentuje się także na nich światło podkreślające różnorodność fraktury, a niektóre rozwiązania pozwalają także na montaż światła pod płytami dzięki czemu można wprowadzić efekt, jakiego mało kto w łazience by się spodziewał. 
 
Źródło

Ponadto obecne płyty architektoniczne można dobrać kolorystycznie według własnego uznania. Producent oferuje ponad 10 kolorów płyt do wyboru, przez co nie trzeba mieć obaw, że łazienka będzie jednolita kolorystycznie. Na posadzce mogą się znaleźć płyty o ciemniejszych barwach, na ścianach w różnych tonacjach. Wszystko to uwieńczyć można połączeniem z naturalnym drewnem lub fornirem drewnopodobnym, który znajdzie się na zabudowie szafek, a także pięknie skomponuje się ze szkłem, płytami MDF, a nawet elementami kamiennymi.
 
Źródło

 

Źródło

Możliwości płyt architektonicznych są ogromne. Wnętrz i pomysłów na aranżacje łazienki z wykorzystaniem betonu można tworzyć mnóstwo, tym bardziej, że ciągle na takie rozwiązania jest nisza, a pomysłów i zestawień mamy do wyboru wiele. 
Skoro mamy pełnie sezonu na projektowanie i wykańczanie wnętrz, warto pomyśleć o tym innowacyjnym i nowoczesnym rozwiązaniu. Może warto, aby Nasza wymarzona łazienka była inna niż wszystkie do tej pory Nam znane, i abyśmy przy każdym korzystaniu z niej mogli czuć się jak w luksusowym kurorcie? To wszystko jest możliwe we własnym domu, a zastosowany beton architektoniczny do łazienki będzie wyborem, który odwdzięczy się na lata. I nie warto mieć obaw co do wilgotności bądź pielęgnacji. Nowoczesność właśnie na tym polega, aby innowacyjne i niestandardowe wizualnie produkty umilały życie, a nie je komplikowały, więc są w pełni przemyślane i produkowane własnie pod tym kątem.
 
Źródło

A czy Wy marzycie o betonie architektonicznym we własnym wnętrzu, a nie znaliście jego wszystkich zastosowań? Może spojrzycie na niego inaczej niż dotychczas?
 

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *