Jak zabezpieczyć nowoczesne zakupy, żeby służyły dłużej?

części samochodowe

Źródło
Kiedy kupujemy nowy sprzęt, urządzenia czy nowy samochód, marzymy o tym, aby działały jak najdłużej. Oczywiście, każdy chciałby móc w kolejnym sezonie już wymieniać nowe zakupy na nowocześniejsze, ale nie zawsze jest taka możliwość, albo nie zawsze sami tego chcemy.

Czasami rzeczy, o których marzymy, są dla Nas na tyle istotne, że jak już się spełniają, to nie chcemy, aby za chwilę trzeba było z nich rezygnować, na rzecz kolejnych, nie do końca sprawdzonych czy wymarzonych.
Obecnie, w taki sposób buduje się przedmioty jak sprzęty i pojazdy, aby ich okres trwałości wymuszony był terminem kolejnych nowinek technologicznych.
Nowe sprzęty i urządzenia mają zastąpić te sprzed sezonu, więc ich trwałość najczęściej wynosi 2 lata.
Jak dbać o samochody czy sprzęty, aby wydłużyć ich trwałość?
 
 
W przypadku samochodów warto sprawdzać na bieżąco ich stan. Przed długimi podróżami przygotowywać pojazd na możliwe okoliczności, które mogą Nas spotkać na drodze. Na bieżąco uzupełniać płyny, oleje i zmieniać części samochodowe, które się na bieżąco zużywają, jak klocki hamulcowe, wymiana świec, filtry samochodowe, a nawet regularna wymiana i oczyszczanie klimatyzacji.
Dbanie o samochód od początku jego zakupu pozwoli go dłużej użytkować w stanie idealnym. Jeżeli nasz nowy samochód miał wcześniej innego właściciela, początkowa, a następnie regularna wymiana części pozwoli także wprowadzić pewność, że wymienione istotne części po jego zakupie, będą Nam służyć od pierwszego dnia bycia jego nowym właścicielem i nie mieć obaw, że samochód odmówi posłuszeństwa na środku skrzyżowania.
Im bardziej dbamy o zakup nowego środka transportu, tym dłużej nam posłuży i tym dłużej będziemy się cieszyć jazdy nim. A kto wie, może kiedyś z zakupionych i obecnych części samochodowych stworzymy swój mebel marzeń z Naszego wymarzonego środka transportu?
 
Źródło
Źródło

 

Źródło
Źródło
 
W przypadku telefonów komórkowych i smartfonów, które również jak marki samochodowe zmieniają się jak roczniki samochodowe – co roku – należy pamiętać, że na samym zakupie telefonu nie powinno się skończyć. Przy zakupie nowego modelu od razu warto go zabezpieczyć folią ochronną w celu uniknięcia zarysowań i pęknięć na nowo wytworzonym, nie naruszonym żadną rysą ekranie, a także zapewnić mu odpowiednie opakowanie, nazywane case lub opakowanie w formie futerału. Opakowanie zabezpieczy telefon zarówno przed zarysowaniami jak i przed upadkiem i telefon zachowa świeży wygląd nawet wtedy kiedy postanowimy go sprzedać i zamienić na nowy okaz.
 
Źródło
 
Źródło
 
Źródło
 
Laptopy, notebooki i przenośne stacje robocze również można zabezpieczyć, aby ich użytkowanie było przyjemniejsze. Dostępnych jest obecnie mnóstwo płynów do czyszczenia, a nawet innowacyjnych rozwiązań wyciągnięcia zanieczyszczeń z klawiatury, ale nie tylko na samej pielęgnacji przed kurzem czy zanieczyszczeniami powinno się skończyć.
Warto także już na początku użytkowani sprzętu zakupić podkładkę chłodzącą, która spowoduje, że laptop nie będzie się szybko przegrzewał – nawet po wielugodzinnym trybie pracy – a tym samym będzie sprawniej chodził i dłużej utrzyma stan nowości. Laptopy również można wymieniać co roku, ale czy warto kiedy przywiążemy się do określonego modelu na dłużej, albo zainstalujemy na modelu określone oprogramowanie, którego licencje zakupiliśmy tylko na jedno stanowisko komputerowe? Odnosi się to przede wszystkim do przenośnych stacji roboczych, które są na tyle kosztowne i mają tak ogromne parametry, równe, a nawet nieco lepsze jak komputery stacjonarne, że im dłużej będą funkcjonować, tym lepiej dla nich i ich użytkowników. Ich trwałość i siła rekompensuje wysoką cenę, więc warto, aby działały jak najdłużej.
 
Źródło
 
Źródło
Źródło
 
Lodówki, zamrażarki, pralki, zmywarki, piekarniki, mikrofalówki czy płyty indukcyjne – a co z nimi?
Oczywiście tak jak i w innych przypadkach warto dbać o nie poprzez bieżącą pielęgnację, ale i w tym przypadku można nieco pomóc dodatkowymi akcesoriami. Aby nie porysować szklanych półek w lodówce lub aby nie zabrudzić ich na tyle trwale, że wpłyną na czystość i utrzymanie całej lodówki, warto wprowadzić do niej eleganckie pojemniki, w których zostaną przechowane wszystkie zakupione potrawy i posiłki. Te same akcesoria sprawdzą się w zamrażarce.
W przypadku pralki, po każdym praniu warto chociaż na chwilę pozostawić ją otwartą do przeschnięcia, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu i również podobnie można zadbać o pielęgnacje zmywarki.
Pojemniki bądź naczynia do pieczenia świetnie sprawdzą się także do zachowania czystości w piekarnikach i mikrofalówkach, a zmywanie płyty indukcyjnej na bieżąco pozwoli jej stale wyglądać jak nowa. Na rynku można wybierać mnóstwo rodzajów pojemników i pudełek, które będą zarówno nowocześnie wyglądać jak i spełnią wszystkie swoje funkcje. Jest w czym wybierać zarówno pod względem przeznaczenia jak i wyglądu.
 
Źródło
Źródło

 

Źródło
 
Warto pamiętać, żeby już na samym początku po zrobieniu nowych technologicznych i urządzeniowych zakupach znaleźć odpowiedni pojemnik na schowanie do nich odpowiednich akcesoriów, jak kable, dodatki, czy elementy wyposażenia dodane do zakupu. Nigdy bowiem nie wiadomo kiedy się przydadzą, a jak taka chwila nastąpi, warto aby były w dobrym stanie.
 
Im bardziej dbamy o sprzęty i pojazdy w trakcie użytkowania, tym ich wartość w trakcie sprzedaży będzie większa, kiedy postanowimy się z nimi rozstać i sprzedać komuś kto potrzebuje. Wówczas przedmioty codziennego użytku finansowo jeszcze nam się zwrócą, a otrzymane za nie wynagrodzenie przeznaczymy na nowy wymarzony model.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *