instalacja „KONCERT WSTĄŻKI” – przykład nowoczesności w przestrzeniach miejskich

Niedawno, poszukując ciekawych miejsc nowoczesnych w Łodzi, które w czerwcu Pracownia będzie miała okazję odwiedzić, natrafiliśmy na cudowną i zachwycającą instalację, autorstwa Jerzego Janiszewskiego, która widniała na Starym Rynku w Łodzi w 2016 i 2017  roku.

Niestety nie wiemy czy instalacja jeszcze istnieje – zobaczymy na miejscu kiedy będziemy w Łodzi i celowo odwiedzimy Stary Rynek, ale jeżeli już jej nie ma to ogromnie żałujemy, bo właśnie takie elementy zapamiętuje się na długo i nie nudzą się wizualnie ani mieszkańcom ani przyjezdnym, ze względu na ruch, który wprowadzają do przestrzeni.

Instalacja powstała dzięki Fundacji Urban Forms, która jest znana z Łódzkich murali.
Pomysł powstania takiej instalacji to zapewne nie lada wyzwanie (ze względu na jej ogromną powierzchnie), jednak efekt końcowy jest piorunujący.

Patrząc z perspektywy zwiedzających dane miasta instalacja zainteresowała Nas na tyle, że dla niej właśnie celowo pojechalibyśmy do Łodzi, aby zobaczyć ją na żywo. Zapewne wiele osób, po zapoznaniu się z takim kolorowym, pełnym pozytywnej energii elementem, również chętnie odwiedziłoby Łódź z tego powodu.

Przykład takich instalacji jest inspiracją do tego, że nie tylko w Łodzi, ale także w innych miastach, takie aranżacje są wręcz oczekiwane. Instalacje, które są nietypowe, elementy, które są nietypowe, architektura nietypowa zawsze przyciągają turystów do miast, a tym samym wpływają na podniesienie się miejskiego budżetu, nawet wtedy, kiedy początkowo miasto musi zainwestować w dane, innowacyjne i oryginalne rozwiązanie.

Tylko coś co jest oryginalne, inne i wyróżniające się jest interesujące i najdłużej się je pamięta. 

Za dużo opisywać nie będziemy, bo widok mówi sam za siebie.

Zobaczcie jak instalacja prezentowała się na Starym Rynku w Łodzi w ubiegłych latach i śmiało piszcie w komentarzu czy jako osoby spoza Łodzi chcielibyście w swoim mieście zobaczyć podobną instalacje, bądź czy takie instalacje zachęcałyby Was do odwiedzenia innych miast chętniej niż w przypadku braku czegoś interesującego i znanej już architektury?

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *