dom na lato? a może na lata? dlaczego nie teraz?

Maj to Nasza ulubiona pora roku. Mimo tego, że jest to najbardziej pracowity okres w roku dla wszystkich projektantów, architektów, architektów krajobrazu, wnętrz oraz ekip budowlanych i wykończeniowych jest to także idealny moment, aby wybrać styl swojego wymarzonego domu i miejsce jego lokalizacji.

Dla wszystkich ludzi w nowoczesnym świecie największą wartością jest czas. Czasu bowiem nie cofniemy, nie możemy powtórzyć tego samego dnia, ani powrócić do dni kiedy były one nijakie, monotonne czy przeleciały przez palce. Z każdy rokiem życia możemy sobie uświadomić, że nasz czas, podzielony na wiele wartościowych chwil, będzie możliwy tylko wtedy, kiedy pozwolimy sobie na automatyzacje życia oraz powierzenie wielu codziennych spraw ekspertom w swoich dziedzinach.
Kiedy my zlecimy pracę innym, zaoszczędzimy wiele czasu z własnego życia, a jednocześnie pozwolimy komuś się rozwinąć bądź wpłynąć na gospodarkę i utrzymanie się danej osoby czy firmy. Co za tym idzie – uszczęśliwienie kogoś i przyczynienie się do tego by dana osoba/firma mogła się rozwijać i realizować swoje marzenia, tak jak my pragniemy realizować swoje. Pomagamy tym samym sobie nawzajem.
Każdy z Nas oczekuje codziennego szacunku i natrafiania w swoim życiu na osoby, które to rozumieją. Każdy z Nas marzy, aby spotykać na swojej drodze osoby, które traktują nasze życie, prace i czas poważnie, bo sami wiedzą jak jest to cenne i jak sami szanują swój czas.
Dzisiaj nawiązując do powyższego chcemy skupić się na wyborze domu. Domu, który każdy z Nas potrzebuje, w którym każdy z Nas chce znaleźć odrobinę wyciszenia, spokoju, miejsca tylko dla siebie.

Wiemy jak mnóstwo osób marzy o swoim domu.
Dlaczego jednak często się na niego nie decydują?
Czy chodzi o odległość od centrów miast?
Nie, akurat odległość nie ma tu najmniejszego znaczenia, a z doświadczenia w naszej projektowej pracy wiemy nawet, że dalsze odległości są nawet mocno pożądane.

Dlaczego marzyciele o własnym domu nie podejmują zatem takich decyzji?
Między innymi dlatego, że przeraża ich ilość spraw związanych z budową domu, a raczej początkowego przygotowywania dokumentacji, poszukiwania korzystnej działki, projektu, ogromu analiz i podejmowania decyzji co do rozwiązań budowlanych, wykończeniowych, wyposażenia, aż na strachu przed późniejszymi opłatami za dom i jego utrzymaniem kończąc.
A nie jest to tak wszystko straszne jak się wydaje.

W obecnych czasach firmy i deweloperzy proponują kompleksowe rozwiązania. Zarówno w formie wykonania projektu domu lub naniesienia go pod konkretną działkę, wykonania  projektu wnętrza wraz z otoczeniem jednocześnie, poprzez wybudowania domu naszych marzeń z wybranego przez nas projektu, wyboru jego wielkości i lokalizacji, gdzie naszym zadaniem będzie tylko odebranie kluczy. Jednym z takich przykładów są domy na sprzedaż w Mikołowie.
Po wyborze gotowego projektu, zostaje stworzony dla Nas dom, w już sprawdzonej i zabudowywanej lokalizacji. Możemy poznać przyszłe plany miejsca i zakupić dom w formie przez Nas wybranej, a dodatkowo energooszczędne i w nowoczesnym stylu dzięki czemu mamy pewność, że rozwiązania są sprawdzone.

I czy musimy wówczas stresować się tym, że umknie nam mnóstwo czasu na załatwienie formalności, na budowę domu i poświęcenie naszego życia na zajmowanie się tym co jest dla nas obce i nieznane kiedy budujemy pierwszy dom?
Takie rozwiązania są idealne w nowoczesnych czasach, kiedy to właśnie czas jest największą wartością i atutem życia każdego z nas.
Rozwiązania kompleksowe pozwalają odciążyć nasze życie od trudności, zapewnić wybór domu marzeń, a jedyne co nam pozostanie, to wybór działki i odebranie kluczy do własnej nieruchomości.
I czy będzie to wybór naszego domu na lata czy domu jako odskoczni od codzienności, w którym będziemy pomieszkiwać latem bądź określoną część roku, bądź też kiedy zakup takowej nieruchomości pozwoli być dla nas inwestycją i umożliwieniem wynajęcia jej dla osób, które marzą o takim lokum, to w każdym z tych przypadków nasz wybór nie będzie gromadził masy stresu i dylematów związanych z budową.

Również będziemy decyzyjni co do wyglądu i wielkości budynku, ale budowę będzie można pozostawić deweloperom, a na koniec cieszyć się, odbierając klucze do gotowej nieruchomości, tak samo jakbyśmy kupowali mieszkanie w centrum miasta.
Dlatego maj to idealna pora roku na takie wybory, bo w sezonie może powstać nasze miejsce na ziemi i już na Boże Narodzenie może okazać się, że będziemy przeprowadzać się do swojego domu.
Zatem jako nowocześni ludzie wybierajcie mądrze, a nie ciężko, bo to pozwoli Wam zaoszczędzić zarówno mnóstwo czasu jak i zachować ciągłą pogodę ducha 🙂
Kto z Was w tym roku zamierza się przeprowadzić do własnego domu? I w jakich lokalizacjach podjęliście wybór o swoim miejscu na ziemi? A może właśnie czegoś szukacie?

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *