Posnania – nowoczesne centrum z nowoczesnym otoczeniem

W okresie tegorocznych Świąt Wielkanocnych, pracownia nowoczesności miała okazję przebywać w Poznaniu. Mimo, że pogoda nie służyła w Święta, to nie mogło obyć się bez zwiedzania nowoczesnych założeń i miejsc i nie korzystać z okazji chwilowego miejsca pobytu.

Z tego względu dzisiaj prezentujemy otoczenie Centrum Handlowego Posnania. 
Nie udało Nam się wejść do środka, mimo, że w sobotnie, przedświąteczne popołudnie Posnania była jeszcze otwarta, więc prezentujemy Posnanie z zewnątrz, tak jak widzimy ja naszymi architektoniczno -krajobrazowymi oczami.
Otoczenie pokazuje i wprowadza odwiedzających w przestrzeń, która już z zewnątrz jest  elementem zapoczątkowania nowoczesności. Nowoczesne lustrzane napisy oraz imponująca rzeźba przy wejściu do centrum robią wrażenie nawet przy brzydkiej pogodzie. Rzeźba dziewczynki, na której ramieniu siedzi ptak, a ona na niebie kredką rysuje słońce idealnie pokazuje, że jeżeli w Naszym życiu i na niebie brakuje słońca, to trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i to słońce na niebie po prostu narysować.
Ze względu na szarobure świąteczne dni, rzeźba w stu procentach spełniła swoje zadanie. Dziewczynka rysująca słońce na niebie nawet w takich sytuacjach wprowadza na zwiedzających uśmiech na twarzy. Rzeźba jest na tyle duża i wysoka, że widać ją z daleka i dzięki temu nie mam możliwości przejść obok niej obojętnie, a tym samym nie zauważyć centrum handlowego Posnania.
Dwe elementy wodne – fontanna na placu przy głównym wejściu do centrum oraz strumień wodny przy wejściu bocznym, mimo że jeszcze o tej porze roku nie aktywne, wkomponowane zostały w inne funkcje terenu, dzięki czemu nie ma się wrażenia, że fragment terenu jest nieaktywny czy w stanie spoczynku zimą. Nie działające elementy wodne zimą, nie szpecą wejścia do galerii centrum o tej porze roku, więc idealnie zostało to ukryte w zaplanowanej kompozycji.
I mimo, że Nam brakuje w tym rozwiązaniu większej ilości roślin, np. lekkich w kompozycji traw ozdobnych, które wprowadziłyby do otoczenia wizualnie więcej 'bogactwa', to minimalizm tego założenia jest zrozumiały i jasny. Brak urozmaicenia przestrzeni zróżnicowanymi roślinami przyćmiewa Nam wybór przez inwestorów materiałów, z których teren został zrealizowany – dużej ilości kamienia, stali, drewna czy szkła. Wszystkie trwałe, eleganckie i współgrające z nowoczesnymi miejscami.
Przy następnej wizycie może uda Nam się odwiedzić wnętrza Posnani. Jak tylko Nam się uda, na pewno pojawi się Nasza relacja na stronie, a już teraz zachęcamy do odwiedzenia otoczenia Posnani. Warto zobaczyć miejsce na żywo.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *