Hiszpania – Walencja (Valencia) – nowoczesność z klasą

W ostatnich miesiącach, wiele z wpisów na stronie Pracowni Nowoczesności dotyczyła założeń w Polsce. Dzisiaj mamy okazję nieco odbiec od tej reguły i pokazać piękne miejsca w Walencji w Hiszpanii.

Zdjęcia robione w marcu tego roku ukazują jak bardzo różna pogoda była w marcu w Polsce, a z jak cudownej można było korzystać w Hiszpanii.
Dzisiaj pokazujemy między innymi Centrum Kulturalno – Rozrywkowe Kongres – Ciutat De Les Arts, które jest tak imponujące, że o każdej porze dnia prezentuje się inaczej i za każdym razem wyjątkowo nowocześnie. 
Jest to przykład budynku i architektury, której ciągle niestety brak jest w polskich założeniach. Wielu młodych architektów w Polsce proponuje podobne wizje, biorąc udział w konkursach ogólnopolskich, ale za każdym razem wizje te odrzucane są przez oceniających czy rządzących, na rzecz tych bardziej zwykłych, przewidywalnych, a czasami nawet nijakich w odbiorze. 
Jako, że pasjonujemy się nowoczesnością i pokazujemy ją w każdy możliwy sposób, nie  mogło się obyć bez pokazania architektury Walencji jako takiej, która nie powinna być jedynie inspiracją przy tworzeniu polskich rozwiązań architektonicznych, ale być przede wszystkim podstawą tego, że w obecnych czasach można wszystko osiągnąć. Wystarczy czasami po prostu zaryzykować i pozostawić po sobie tak imponujące dzieło jak Centrum Kongres z Hiszpanii, a dokładniej mówiąc dzielnicę pełną nowoczesności.
Miasto Sztuki i Nauki, w którym znajduje się Kongres, nazywane jest także przez mieszkańców miasta DZIELNICĄ PRZYSZŁOŚCI. 
Nic w tym dziwnego, bowiem właśnie projektowane i realizowane tutaj założenia wychodzą na przód życiu w przyszłości, i temu, aby zarówno architektura jak i funkcja nie były tylko dodatkiem do życia, ale aby to one wyznaczały nowe trendy, styl życia czy łatwość otwierania się na nowe rozwiązania, wyzwania czy zmiany jakie następują na ziemi.
Palmowa aleja w mieście sztuki przykryta ażurową architektoniczną, nowoczesną kopułą z nietypowym zwieńczeniem przy ziemi, a w pobliżu plac z nietypowym wejście do miasta Sztuki, w kształcie charakterystycznego stożka to tylko jedne z nielicznych miejsc i detali współczesnej, nowoczesnej dzielnicy Walencji.
Skoro temperatura w Polsce wzrasta, a dni stają się coraz bardziej słoneczne, może warto pomyśleć czy w szare dni nie wybrać się właśnie do Walencji? Dawka pozytywnej energii i obcowanie z nowoczesnością takiej klasy całkowicie zmienia postrzeganie współczesnego świata i jego konieczności zmian pod życie w miastach przyszłości.
Czyż nie piękniej żyłoby się Nam wszystkim w tak imponującym otoczeniu? 🙂
Miłego oglądania.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *