Co robić zimą w mieście?

Nowoczesne podejście do życia to nie tylko nowoczesne otoczenie, stroje czy gadżety. To także chęć zmian, chęć poznawania nowych miejsc, rzeczy, doznań.
W obecnych czasach technologia i komputery pochłonęły ludzi na tyle, że wolą wykorzystać czas siedząc w weekend przy komputerze niż czerpać z uroków życia i tego by poczuć cuda natury i wszelkie jego atuty.

Zima to czas ferii zimowych, ale nie każdy ma możliwość z ferii zimowych skorzystać. Praca, obowiązki nie zawsze umożliwiają wyjazd zimą.
Kiedy jednak zostajemy zimą w mieście warto skorzystać z tego zimowego czasu i wykorzystać go w pełni.
Śnieg – jeżeli takowy spadnie – jest idealną pogodą na zimowe sporty, długi spacer, ale nawet bieganie. Łyżwy, sanki, zabawa z psem na śniegu, a nawet zrobienie aniołka w śniegu czy bałwana, to tylko kilka z tych bardziej popularnych zajęć, które momentalnie poprawiają humor. Nie liczy się zimno czy mroźna temperatura, bo intensywność w tych dziedzinach rozgrzewa od środka.
Ale co robić kiedy śnieg topnieje, na zewnątrz jest szaro i ponuro, a my mamy już dosyć siedzenia przy komputerze?

Oto kilka z Naszych nowoczesnych pomysłów:
1)      Zwiedzanie własnego miasta z własną mapą – trzeba się do tego zwiedzania przygotować, ale zimą zwiedzanie jest najlepsze. Szybki marsz rozgrzewa, szybciej przechodzimy i mijamy kolejne mniej znane ulice, bądź te, które na co dzień mija się samochodem. Spacer po mieście zimą to idealne rozwiązanie zarówno na kondycje, figurę, jak i odkrywanie nowych ciekawych miejsc.
2)      Wypożyczenie samochodu na weekend i zwiedzenie miejscowości sąsiednich – kiedy w lecie ciekawe miejsca są oblegane przez turystów, warto zobaczyć je w innej porze roku. Wtedy tłum ludzi Nam w tym nie przeszkadza, możemy zobaczyć czy latem faktycznie warto tam wrócić, a poza tym poznajemy miejscowości przyległe do naszego miasta. Brak samochodu w obecnych czasach nie powinna być ogranicznikiem argumentującym brak podróżowania. Współczesne wypożyczalnie wychodzą naprzeciw i pozwalają Nam dotrzeć w każde miejsce i zaplanować wyjazd idealny.
3)      Zwiedzanie muzeów, wystaw – jest to najczęściej odkładane na później zajęcie. W ziemie jednak najlepiej zwiedza się muzea i wystawy. Nie dlatego , że różnią się one zwiedzaniem w lecie, ale przede wszystkim tym, że latem chcemy korzystać z uroków pogody i nie do końca przebywać w pomieszczeniach.  Większość muzeów w Polsce ma przynajmniej jeden dzień, kiedy zwiedzanie jest całkowicie darmowe. Warto z tego skorzystać , szczególnie wtedy kiedy uważamy, że „szkoda pieniędzy”, „że brakuje”, „że nie mam za co”. Nie trzeba mieć za co. Trzeba mieć chęci.
4)      Szkolenia, spotkania, prelekcje  – to również idealny moment na dodatkowe dokształcanie się, poznawanie nowych umiejętności, zdobywanie dodatkowej wiedzy. To właśnie zimą warto poszukać płatnych i darmowych spotkań i korzystać z możliwości nauczenia się czegoś nowego. Dzięki temu już latem będzie można zabłysnąć nową wiedzą.
5)      Zrobić porządki – porządki w domu, w garażu, w piwnicy, w samochodzie – zimą są najlepsze. Nie żałujemy słonecznych dni, na wiosnę mamy wszystko uporządkowane i ustawione jak należy, a skoro urlop zimowy spędzamy w domu, to warto ten czas wykorzystać co do minuty. Kiedy inni będą zajmować się porządkowaniem na wiosnę, przed Świętami Wielkanocnymi, ty będziesz mogła/mógł w pełni odpoczywać i cieszyć się idealnym porządkiem. Życie będzie przyjemniejsze, a zamiast sprzątać, wykorzystasz wiosną czas np. na zwiedzanie.
6)      Nadrobić filmy i seriale – kiedy w pełni roku nie mamy czasu na porządny relaks, warto zimą nadrobić ulubione seriale czy obejrzeć wartościowe filmy, które dodadzą energii, wprowadzą do życia nowe przemyślenia, albo będą inspiracją na rozpoczęcie nowych pomysłów. Warto wybierać filmy, które dadzą jakieś przesłanie. Nawet wtedy kiedy jesteśmy fanami tylko filmów science fiction czy horrorów, warto odstawić je na później, bo tylko filmy z dobrą fabuła, życiowe i pełne przemyśleń czy motywacji wprowadzą w Nasze życie na początku roku wiele zmian.
7)      Czytanie, czytanie, czytanie – książki to jedna z tych przyjemności, którą najlepiej się czyta pod ciepłym kocem, z kubkiem gorącej kawy czy herbaty, a jeszcze najlepiej przy palącym się kominku. W lecie czytamy najczęściej w podróży czy relaksując się na plaży czy pikniku. Najczęściej są to jednak lektury czytane dla przyjemności. Zimą warto wybrać te, które pozwolą Nam zmienić coś w swojej pracy czy życiu. Tylko one dadzą nadzieję, że może w nadchodzącym roku być lepiej, bo dzięki zdobytej wiedzy możemy coś w nim zmienić. Czytaniem możemy zająć się także, wybierając się zimą do nieznanej jeszcze kawiarni i każdego dnia zwiedzać kolejną, inną, nową i w każdej z nich zmieniać książki do przeczytania. Czyż to nie byłoby niezłe wyzwanie – zwiedzanie i zdobywanie wiedzy z książek w tym samym czasie?
8)      Shoping – zakupy w roli głównej – kto tego nie lubi? Po Świętach Bożego Narodzenia każdy ma ograniczony budżet na kolejne zakupy. W sklepach pojawiają się świetne promocje, które kuszą swoją ceną, a my musimy często się powstrzymywać, bo właśnie reperujemy budżet po świątecznych szaleństwach. Warto jednak zrobić listę zakupów (jeżeli nie możemy od razu dokonać zakupu), wybrać przedmioty do domu, styl ubrań, meble czy wypisać konieczne naprawy do zrobienia w nadchodzącym roku. W ziemie, kiedy mamy więcej czasu na przemyślenia, warto zrobić listę zadań zakupowych, a wtedy nic nam nie umknie i będziemy zadowoleni z ostatecznego wyboru.
9)      Zapisać się na zajęcia dodatkowe – w obecnych czasach mamy ogrom możliwości na zajecie się dodatkowymi zajęciami. Fitness, squash, park trampolin, ścianki wspinaczkowe, kursy szydełkowania, gotowania, malowania, grafiki, programowania, jazdy na łyżwach, nartach, pływania, czy wiele, wiele innych, pozwalają odnaleźć swoje nowe hobby. Nie każde miasto dysponuje wachlarzem takich możliwości. Mieszkając dotychczas całe życie w Szczecinie wielu takich zajęć brakuje tam do tej pory, ale w innych większych miastach warto szukać tak długo, aż znajdzie się te najbardziej nas interesujące. Kiedy, któreś zajęcie stanie się dla nas pasją, nic nie powstrzyma nas przed jego realizacją – nawet odległość konieczna, aby dojechać do określonego miejsca.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *