19 Dzielnica w Warszawie, czyli architektura mieszkaniowa jak z wizualizacji

Kompleks mieszkaniowy o nazwie 19 Dzielnica, który powstał w Warszawie, ma już za sobą rzeszę nagród, m.in.  Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy w kategorii „Najlepszy Zespół Mieszkalny w latach 2001-2014”.  I Miejsce w konkursie Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015 w kategorii „Zespół budynków wielorodzinnych” (PZFD), I Nagroda w ogólnopolskim konkursie Ministra Środowiska „Projekt: Przestrzeń” 2015, za odzyskanie poprzemysłowych terenów oraz stworzenie nowego modelu dzielnicy czy Nagroda główna w konkursie „Życie w Architekturze” w kategorii „Najlepszy Budynek Wielorodzinny w Polsce 2000-2012” (Architektura Murator).

Założenie zaprojektowała pracownia architektoniczna JEMS Architekci, której gratulujemy założenia, bo zarówno tak jak zachwyciło Nas z zewnątrz tak i patrząc na plany mieszkań, Naszym zdaniem są idealnie rozplanowane. Mieszkania są idealnie oświetlone – poprzez wprowadzenie dużych okien w zabudowie, a przede wszystkim są ustawne. W kwestii architektury zewnętrznej są bardzo interesujące pod względem elegancji samych budynków, ich kolorystyki czy bardzo charakterystycznym żaluzjom drewnianym.
Architektura krajobrazu dopełnia styl architektoniczny jest dopasowana do kolorystki, minimalistyczna, ale wytonowana, przemyślana.
Założenie to jedno z tych rozwiązań, które uwielbiamy najbardziej i mamy nadzieję, że właśnie takich będzie jak najwięcej.
Ogromne oklaski dla projektantów, inwestorów, dewelopera, i wszystkich, którzy mieli okazje budować tak interesującą architekturę. Aż żałujemy, że nie mamy okazji w niej pomieszkać.
Ale kto wie? Może wszystko przed Nami? 🙂

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *