głazy w roli głównej

W ostatnim czasie, w trakcie budowy kolejnej linii metra w Warszawie wykopano, piękny, ogromny głaz. Dzisiaj chcemy zatem pokazać jak głazy zostały wykorzystane na Bulwarze Wiślanym i jak wielokrotnie powinny być wykorzystywane w miejskich aranżacjach.

Dodają bowiem nuty naturalności, wrażenie stabilności, ciekawe, jedyne w swoim rodzaju elementy zagospodarowania, tworzą niepowtarzalne miejsca do siedzenia, gdzie każdy z głazów jest inny wizualnie, a ponadto osadzone w odpowiednich miejscach dają wrażenie jakby były w tych miejscach od zawsze.
Głazy najczęściej pozostawia się i wykorzystuje w kompozycjach ogrodowych, w stylu klasycznym, wiejskim, angielskim. Jednak całym kunsztem połączenia głazów ze współczesnymi stylami jest wprowadzenie kamienia w nowoczesne rozwiązanie.
Sami zobaczcie jak można wykorzystać głazy, więc jak macie je na swojej działce i chcecie się ich pozbyć, to dwa razy się zastanówcie. Takich wyszukanych detali nie zastąpi Wam żaden wyprodukowany i przetworzony element.
Kto z Was ma głazy w swoich ogrodach, na działkach, terenach, w otoczeniu firm? Śmiało pochwalcie się swoimi zdjęciami w komentarzach pod postem.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *