punkt widokowy otwarty dla każdego

Punkty widokowe mają to do siebie, że często trzeba za nie zapłacić, aby móc zachwycić się otoczeniem z góry.
Miło zaskakuje punkt widokowy na bulwarze w Warszawie, gdzie wejść może każdy jak tylko ma na to ochotę i odwagę, oraz brak lęku wysokości.

Nie raz na stronie pracowni pojawiały się wpisy o punktach widokowych i mamy jeszcze kilka w planach, które Wam pokażemy w swoim czasie. Ale dzisiaj ze względu na punkt widokowy znaleziony przez przypadek, chcemy pokazać Wam jak istotne sa punkty widokowe ogólnodostępne, w miejskich przestrzeniach.
Punkty takie nie tylko pokazują atuty otoczenia, którego nie jesteśmy w stanie zobaczyć z poziomu przechodnia, ale stają się jednocześnie rzeźbą lub detalem w przestrzeni, na tyle interesującym, że sama forma punktu widokowego może zrobić wrażenie.
Obecny punkt widokowy wykonany z mosiądzu, szkła, stali, jest nowoczesną formą o ażurowych detalach.
Trzeba przyznać, że poza tym, iż jest to punkt widokowy, to wydaje Nam się, że stanie się on również dla mieszkańców ciekawym miejscem na zaręczyny lub zaaranżowaną kolacje dla dwojga. Kto bowiem nie chciałby znaleźć się z ukochaną osobą w miejscu, w którym można widzieć świat z góry. Kto chociaż przez chwilę nie chciałby poczuć się jak w niebie i przeżyć coś wyjątkowego.
A może już ktoś z Was miał takie plany, bądź je zrealizował?
Patrzcie na przestrzenie w różnoraki sposób, a dostrzeżecie wówczas atuty, jakich nie dostrzegł nikt inny.
I koniecznie wejdźcie na punkt widokowy na bulwarze, jeżeli nie mieliście jeszcze takiej okazji. Z góry wszystko staje się mniej istotne niż jest w rzeczywistości i bardziej odczuwalne niż na ziemi. 

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *