Beton architektoniczny jako materiał do tworzenia własnych produktów

Beton architektoniczny to materiał bardzo pożądany w nowoczesnych założeniach. 
Wielokrotnie, inwestorzy, dla których pracowaliśmy zadawali wiele pytań związanych z tymże materiałem. 
Beton architektoniczny charakteryzuje się bowiem jaśniejszą barwą niż beton zwykły, ponadto jest gładki i wygląda niekiedy jak produkt z konglomeratu.

Oczywiście, aby uzyskać pokrewne rozwiązanie podobne do betonu architektonicznego, można to zrobić przy pomocy zastosowania odpowiednich pigmentów dodanych do zwykłych mieszanek betonowych, ale warto zamienniki wprowadzać kiedy chcemy na betonie architektonicznym zaoszczędzić.
Kiedy jednak chcemy uzyskać dobrej jakości przedmioty, które przetrwają wiele lat, wówczas nie warto oszczędzać i skorzystać z możliwości wykonania elementów z betonu architektonicznego.
Dzisiaj prezentujemy ławki na Bulwarze Wiślanym jako przykład tego, że z betonu architektonicznego powinno się tworzyć przede wszystkim produkty unikatowe. Produkty, które można zrobić bezpośrednio na danym terenie, jak i przygotować w betoniarni i ustawić bezpośrednio w docelowym miejscu. Waga elementów małej architektury stworzonej z betonu architektonicznego jest na tyle duża, że warto przewidzieć sposób i formę ulokowania danego elementu w rzeczywistej przestrzeni. Już nie raz byliśmy świadkami problemów związanych z usytuowaniem ciężkich wagowo gabarytów, więc w przypadku możliwości tworzenia własnych elementów architektonicznych, na bazie gotowego, indywidualnego projektu, trzeba pamiętać w jaki sposób wykonać dany element.
Beton architektoniczny pozwala jednak poszaleć twórczym umysłom i stworzyć unikalne przedmioty. Ławki o unikalnych wzorach, wielkości, szerokości, czy wysokości na pewno będą ciekawiej wyglądać w otoczeniu, niż gotowe parkowe ławki. 
Zobaczcie jak się prezentują na warszawskim bulwarze, chociaż w tym przypadku są wykonane z gotowych betonowych elementów do siebie wzajemnie dopasowanych.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Jeden komentarz

  1. U nas beton architektoniczny znajduje się w domu 😀 Pomyśleliśmy, że warto zainwestować w posadzki betonowe dekoracyjne, gdyż świetnie wyglądają i są niemalże niezniszczalne. Poza tym pasują do reszty wnętrz 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *