roślinność w nowoczesnym założeniu – dlaczego istotna

W nowo powstających miejscach często mamy wrażenie, że czegoś zabrakło. Niby to nowe przestrzenie, a czuć w nich niedosyt.

Ostatnio na spacerze Bulwarem Wiślanym w Warszawie dotarło do Nas czego tak naprawdę jest w tych przestrzeniach brak. Brak jest w nich roślin. Roślin wprowadzających naturalność, lekkość, dodatkowe barwy. Niestety często nowe założenia otoczone są jedynie powierzchniami trawnika. Przez to teren wydaje się płaski, brak w nim wnętrz krajobrazowych, a przede wszystkim brak im wizualnie zmieniających się barw w przeciągu całego roku.
Nowy Bulwar Wiślany pokazuje jak ważne są rośliny w nowo powstających przestrzeniach publicznych. Są jak wisienka na torcie w architektonicznym rozwiązaniu. Bez nich byłoby pusto, monotonnie, szaro biało.
Efekt zmieniających się roślin wraz z porami roku odmienia każde miejsce. Bulwar równie pięknie będzie prezentował się zimą. Obserwujcie Nas na bieżąco, bo zapewne jeszcze to pokażemy. 
Dołączcie do Naszej społeczności na facebooku TUTAJ lub dołączcie do obserwujących na google+ TUTAJ i bądźcie ze wszystkimi wpisami na bieżąco, aby nie przegapić niczego istotnego.
A teraz zobaczcie jak prezentuje się bulwar nad rzeką kiedy istnieją na Nim rośliny. Tego zabrakło na nowych bulwarach w Szczecinie. Kto był ten widzi różnicę między bulwarem Warszawskim a Szczecińskim. 

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *