nowoczesne danie – co to znaczy?

nowoczesne potrawy

Źródło

Kiedy poznajemy nowe smaki, często możemy być zaskoczeni połączeniami smakowymi jakie wpływają na całą potrawę.

 
Czym zatem charakteryzuje się nowoczesne danie?

Przede wszystkim eksperymentowaniem.
 
W polskiej telewizji jest ogrom programów kulinarnych. Czasami aż mamy wrażenie, że poza gotowaniem nie ma innych zawodów, że wszystko oparte jest na jedzeniu.
Oczywiście, każdy z nas potrzebuje posiłków do codziennego życia i funkcjonowania, ale nie jest to jedyny temat naszego życia. I mimo że praktycznie każdy program jest o jedzeniu i aż do znudzenia jest to temat, to dzisiaj poruszymy jedzenie naszymi oczami.
 
Nowoczesne dania mają jednak to w sobie, że wyróżniają się zarówno smakiem jak i sposobem podania.Zaskakują i zostają w pamięci na długo.
 
Źródło

W trakcie ucieczki od życia, czyli wyjazdu który był decyzją o zapakowaniu walizki i podróży przed siebie, w jednym z lokali na trasie, mieliśmy okazję spróbować pysznego dania, które utkwiło nam na lata.

Danie nosiło nazwę: łosoś pieczony ze śliwkami w sosie chilii.
 
Danie, które do tej pory na samą myśl otwiera nasze kubki smakowe. Danie było pyszne, a duża porcja powodowała, że chciałoby się jej nigdy nie kończyć. Pyszny smak i podanie, były ogromnym zaskoczeniem, bo miejsce nie wydawało się być takim, w którym ekskluzywnie by można było zjeść. Była to zwykła, skromna knajpka.
I może to właśnie wyróżniło potrawę na miarę nowoczesności?
nie miejsce, nie renoma, nei popularność, a inność, wyszukanie, kreowanie smaków i otwartość kucharza na wprowadzenie nowoczesności, w zwykłe, codzienne miejsce.
 
Dzisiaj prezentujemy kilka dań, które wyróżniają się nowoczesnością i chcemy zadać wam kilka pytań.

 

Czy macie swoje ulubione miejsca, potrawy, które uważacie z nowoczesne dania – zarówno w formie podania co smaków?
A może wy potraficie zrobić danie na miarę nowoczesności? Dzielcie się z nimi śmiało w komentarzach pod postem, chętnie poczytamy.

 

Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *