nowoczesność to przede wszystkim kreatywność

Źródło
Współczesne nowoczesne założenia są coraz bardziej rozbudowane zarówno pod względem materiałowym jak i roślinnym.
Ważne jest również to, że coraz pewniej i odważniej inwestorzy decydują się na zdecydowane barwy i wyszukane formy, zdobienia i akcenty, które wpływają na cały obraz aranżacji.

Dzisiaj prezentujemy aranżacje, która powinna stać się inspiracją zarówno dla inwestorów jak i projektantów. Aranżacja przedstawia pergole, a dokładniej pawilon ogrodowy, który łączy się z ozdobną ścianą dzielącą poszczególne wnętrza w ogrodzie, a która to ściana jest wykonana z wysokich donic.
Rośliny w donicach pojawiają się również na dachu pawilony, co jeszcze bardziej pokazuje spójność i jedność założenia. Materiały się ze sobą przenikają, dopełniają. 
W pawilonie dominuje miedź, która dzięki swojej elastyczności oraz łatwej obróbce umożliwia tworzenie tak wyjątkowych konstrukcji, które ciężko jest porównać do produkcji altan z innych wyrobów materiałowych.
Każdy element w tym założeniu jest przemyślany. Tym własnie zajmują się architekci krajobrazu. Projektują tak, że nawet najmniejszy akcent w aranżacji jest istotny. W tym założeniu okrągła okiennica jest wyznacznikiem powtórzenia kręgów w postaci tarasowych zejść trawnikowych, rzeźby kuli oraz wycięć w miedzi znajdujących się na frontowej części altany, do tego okrągły zbiornik wodny i donice / ściany, które stopniowo schodzą jak połacie trawnika i nadają formę łuku. Kule można również dostrzec w bukszpanowych nasadzeniach na jednej z rabat, w stole czy zastosowanym otoczaku i oświetleniu altany.
Proste linie w pozostałych elementach, wprowadzenie szarości i tonacji zieleni dopracowują aranżacje w całości.
Właśnie takich aranżacji potrzebują polskie ogrody. Niestety stale jest im do nich daleko. 
Ale może ktoś kiedyś się skusi na taką aranżacje?
Jeżeli tak to zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy.
Dajcie znać, czy jesteście otwarci na takie aranżacje? Wykonalibyście takie założenie w swoich przestrzeniach? A może marzycie o podobnym założeniu? Piszcie śmiało w komentarzach.

Źródło
Źródło

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *