historia ubrana w nowoczesność

Stacja PKP w Wągrowcu

Wiele miejsc w Polsce jest podupadająca. Piękne budynki niszczeją z roku na rok lub są wyburzane i w ich miejsce stawiane są nowe. Wiele budynków na stacjach pkp ma bardzo zły stan wizualny. Są zanieczyszczone, niektóre z porozbijanymi oknami i zabitymi deskami, aby nie wchodzili do budynków nieproszeni goście.
Dawne budynki poddaje się renowacjom, które polegają przede wszystkim na przemalowaniu elewacji na określony kolor, ale nie przykłada się większej wagi do detali.
Dworzec PKP w Wągrowcu to przykład jak w przemyślany sposób połączyć historyczny budynek z nowoczesnymi  rozwiązaniami. Klasykę z nowoczesnością. Cegłę z betonem i szkłem. Wykonać renowacje budynku, tak, że wygląda jak nowy. Ozdobne wykończenia, połączyć z prostotą.
 
Wiele polskich miejscowości w Polsce powinno brać przykład ze Stacji w Wągrowcu. 
Stacja w Wągrowcu to przykład w jaki sposób odremontować istniejący budynek, jak go rozbudować i jak nadać mu eleganckiej, współczesnej formy.
Na takiej stacji z chęcią można poczekać na pociąg czy autobus, z przyjemnością się na nią wraca, już nie mówiąc o tym, że tak odremontowana stacja jest idealną wizytówką miasta.
Stacje PKP to pierwsze miejsce jakie widzimy po przyjeździe do nowego miasta. To właśnie je odbieramy jako pierwsze wrażenie i to po nim oceniamy miasto. Niestety wiele polskich miast remont stacji pkp zostawia lub wcale ich nie odnawia, inwestując pieniądze we wszystkie inne miejskie przestrzenie. Wiadomo, że po części jest to związane z faktem czyją własnością jest stacja, jednak to własnie w stacje powinno się inwestować pieniądze i to je powinno się odnawiać i zmieniać w pierwszej kolejności.
Ich wizerunek i pierwsze wrażenie, które odbierają przyjezdni można porównać do pierwszego wrażenia między ludźmi. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, więc i w przypadku stacji również takie powinno być.
 
Mamy nadzieję, że stacja w Wągrowcu będzie dla wszystkich miast inspiracją jak zmienić stację by stała się wizytówką miasta i przyciągała wielu nowych turystów.
Zachęcamy do oglądania zdjęć poniżej i pojechania do Wągrowca, aby zobaczyć stacje na żywo.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *